miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poezja Wielkanocnych smaków w Nowym Sączu

0 808

W czwartek, 25 marca w siedzibie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu odbył się półfinał subregionu nowosądeckiego Wojewódzkiego Konkursu na Babkę Wielkanocną. Głównym założeniem konkursu jest propagowanie polskich tradycji świątecznych oraz rozwijanie zainteresowań cukierniczych wśród młodzieży OHP. Do organizacji konkursu w Małopolsce przyczyniły się m.in. dwie sądeckie firmy: Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Sączu, które zasponsorowały produkty służące przygotowaniu przeszło 50 bab wielkanocnych w całej Małopolsce.

 

Czytaj również: Sandecja pokonuje ŁKS Łódź! Twierdza na Kilińskiego nadal nie zdobyta

Konkurs był przeznaczony dla uczestników OHP województwa małopolskiego. Do konkursu subregionalnego zgłosiły się następujące jednostki: w kategorii indywidualnej Stary Sącz, w kategorii zespołowej Limanowa, CKiW Szczawnica – Jabłonka oraz trzy zespoły z OSiW w Nowym Sączu. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Marek Tomaszek, cukiernik – instruktor praktycznej nauki zawodu z Piekarni NIKA w Nowym Sączu oraz członkowie: Rafał Kmak – z-ca Komendanta MWK OHP, Agata Fołta, dyrektor CEiPM w Nowym Sączu i Jan Jurek – kierownik CKiW Szczawnica-Jabłonka, oceniając prace konkursowe, brała pod uwagę nie tylko wygląd wizualny bab, ale również walory smakowe oraz kreatywność w sporządzeniu dekoracji oraz opakowania świątecznego.

Najwyżej oceniono babkę kawową z czekoladą (autorki: Kinga Marszałek, Kamila Michalak i Elżbieta Szwala) i babkę puchową (Martyna Uszko, Justyna Morańda), obie wykonane w OSiW w Nowym Sączu; trzecie miejsce zajęła babka wielkanocna z CKIW Szczawnica-Jabłonka (Magdalena Węglarz, Magdalena Tokarz, Adrian Hryc).

Marek Tomaszek, wręczając nagrodę indywidualną dla zwycięskiej ekipy cukierników, wysoko ocenił harmonię wrażeń estetycznych opakowania, dekoracji samego wypieku i walorów smakowych. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki od firm sponsorujących. Dwie zwycięskie prace walczyły o prymat w małopolskim finale w Krakowie.

źródło i fot.: OHP Małopolska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź