miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pomimo zimowej aury praca przy budowie mostu wre

0 285

Pomimo aury zimowej prace na budowie mostu nad rzeką Dunajec w Kurowie trwają. Wykonywane są zbrojenia i deskowanie segmentów 20 i 21. W branży mostowej wykonano 70,3% robót, w branży drogowej 61,7%. Realizacja budowy rozpoczęła się w lipcu 2019 r. na drodze krajowej nr 75. Zgodnie z planami inwestycja o wartości ponad 189 mln zł powinna być gotowa w kwietniu 2022 roku. 

 

Czytaj również: 10 osób zginęło, 400 rannych! Najniebezpieczniej na drogach w piątek, na rondzie i na ul. Lwowskiej [Zestawienie]

 

Nowy obiekt zastąpi istniejący zbyt wąski most, który został wybudowany w 1943 r. Zaprojektowano go zgodnie z parametrami technicznymi wymaganymi dla drogi klasy GP (główna przyśpieszona). Nowy most powstaje poniżej starego i dłuższy od poprzednika o 200 m. Całkowita jego długość wyniesie 602 metry, szer. 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu.

Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem, kiedy zapadanie decyzja o budowie nowej trasy do Nowego Sącza tzw. “sądeczanki”.

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

 

źródło: GDDKiA w Krakowie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź