miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 4 miliony na modernizację DK75 (al. Piłsudskiego). Powstaną dwa nowe ronda

1 1 009

W ramach środków z rezerwy budżetowej subwencji ogólnej na 2022 r. miasto Nowy Sącz otrzymało 4 100 000 złotych. Pieniądze zostaną wydatkowane na przebudowę al. Piłsudskiego. Zmodernizowana zostanie dwupasmowa jezdnia oraz powstaną dwa nowe ronda. O dofinansowaniu poinformował Poseł na Sejm Patryk Wicher. 

Czytaj również: Ostatnie dwa etapy prac na skrzyżowaniu. W piątek dalszy ciąg utrudnień

Jeszcze w tym roku mają powstać dwa nowe ronda w ciągu drogi krajowej DK75 w Nowym Sączu. Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania na al. Piłsudskiego. Jedno ma być rondem tzw. turbinowym i usytuowane będzie na skrzyżowaniu alei z ul. Kamienną, drugie znacznie mniejsze znajdować się będzie u wlotu ul. Nawojowskiej. Nazwa zadania: “Przebudowa al. Piłsudskiego w Nowym Sączu od km 68+883,42 do km 69+511,11 wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Kamienną na rondo turbinowe i przebudową skrzyżowania z ul. Nawojowską na rondo małe”.

 

 

Przetarg został już ogłoszony przez MZD Nowy Sącz. Otwarcie ofert planowane jest na 19 maja. W przetargu są dwa kryteria: cena (waga 60) i okres gwarancji (waga 40). Prace mają dotyczyć odcinka o długości około 700 metrów. Zamawiający wyznaczył termin zakończenia prac na 15 grudnia 2022. Przebudowa ma dotyczyć jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. 

Wykaz wszystkich dofinansowań w ramach rezerwy subwencji ogólnej – KLIK

W roku bieżącym samorządy uzyskają dofinansowanie na łączną kwotę 316,26 mln zł.

Środki rezerwy subwencji ogólnej przeznacza się na dofinansowanie:

  • inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu,
  • utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu,
  • remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

W 2022 r. dofinansowanie uzyskały 102 jednostki samorządu terytorialnego w tym:

  • 12 województw na kwotę 37,40 mln zł,
  • 57 powiatów na kwotę 131,04 mln zł,
  • 33 miasta na prawach powiatu na kwotę 147,82 mln zł.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Kolejna inwestycja przepchnięta dzięki posłom PiS !! Dwa ronda – dwa symbole niczym dwa koła z Tupolewa – większe im.św. Lecha Kaczyńskiego drugie im. Marii Kaczyńskiej. W przyszłym roku most im. ofiar Smoleńskich i na odcinku 1km mamy uddany hołď poległym z rąk rosyjskich i zdrajców z PO !! tak trzymać !! PiS do końca świata i jeden dziem dłużej jak skanduje od blisko 30lat J.Owsiak !!

Zostaw odpowiedź