miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 4 miliony na regulację potoków. „Dąbrówka” z mocnym wsparciem z Wód Polskich

0 1 784

Kolejny niebezpieczny potok zostanie uregulowany! Tym razem Wody Polskie Zarząd Zlewni w Nowym Sączu rozpoczął prace przy cieku Majdan. Wszystko to dzięki staraniom mieszkańców oraz Zarządu Osiedla „Dąbrówka”, na czele którego stoi radny miejski Michał Kądziołka. Koszt realizacji zadania to kwota 436 424,91 zł brutto. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, to już druga tego typu inwestycja w tamtym regionie. Wcześniej roboty regulujące rozpoczęły się przy potoku „Dąbrówka”, a ich koszt to 3 636 990 złotych (O inwestycji pisaliśmy tutaj – KLIK (Miliony dla mieszkańców Nowego Sącza. Kolejny sukces radnego Kądziołki)). Łącznie w ramach współpracy ZO z Wodami Polskimi udało się wygospodarować prawie 4,1 miliona złotych.

Czytaj również: Inwestycyjny zastrzyk dla gmin na Sądecczyźnie. Prawie 30 milionów na inwestycje [Wykaz środków]

Wody Polskie Zarząd Zlewni w Nowym Sączu realizuje w bieżącym roku zadanie polegające na remoncie budowli regulacyjnych na potoku Majdan na długości 1000 metrów. Podejmowane prace mają na celu przywrócenie przepustowości koryta, funkcjonalności i bezpieczeństwa powodziowego. W zakresie zadania na wskazanym odcinku zaplanowano: udrożnienie koryta poprzez usunięcie nanosów ziemno- żwirowych ze żłobu betonowego potoku, uzupełnienie ubytków kamieniem naturalnym w ubezpieczeniach kamiennych brzegów i dna, remont murów bocznych i dna żłobu – informuje w rozmowie z miastoNS.pl Magdalena Gala, rzecznik krakowskiego oddz. Wód Polskich.

– Jestem bardzo zadowolony, że obecnie na Osiedlu Dąbrówka trwają prace na dwóch głównych ciekach wodnych potoku Dąbrówka, który jest kompleksowo regulowany oraz korycie potoku Majdan. To bardzo kosztowne i konieczne dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców inwestycje liczone w milionach złotych. To owoc naszej wzorowej współpracy pomiędzy mieszkańcami i parlamentarzystami. Wierzę, że prace przebiegną sprawnie, a mieszkańcy będą zadowoleni! Bo ich uśmiechy i szczęście są dla nas największą nagrodą – podsumowuje realizację zadań Michał Kądziołka.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź