miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad ćwierć miliona złotych na koncie Sądeckiego Hospicjum!

Akcja 1% podatku z ogromnym sukcesem

0 710

Rekordowo wysoką zebraną kwotą zakończyła się tegoroczna akcja „Przekaż 1% podatku na Sądeckie Hospicjum”. Dzięki hojności rozliczających się w Urzędzie Skarbowym na konto Hospicjum w Nowym Sączu trafiło 265 153,91 złotych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą złotówkę czytamy na stronie Hospicjum.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kądziołka na czele zjednoczonej prawicy!
Zmiany w funkcjonowaniu Rady Miasta

 

– Czas podsumowań pozyskania 1% podatku dla naszego stowarzyszenia … chcemy się podzielić wielką radością z osiągniętego wyniku. W tym roku przekazaliście państwo rekordową kwotę … na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą złotówkę, a nazbierało się ich 265 153,91 zł. 

 

 

Zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia, a za pozostałą część zapłacona zostanie instalacja fotowoltaiczna. Pieniądze przeznaczone zostaną również na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Od 15 lat podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Po raz pierwszy w 2004 roku 80 tys. podatników wypełniając zeznanie dochodowe za 2003 rok wskazało KRS danej OPP, przekazując sumę 10,4 mln zł. Z roku na rok coraz chętniej podatnicy korzystają z tej możliwości.

Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Rafał Kmak
fot. FB Sądeckie Hospicjum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź