miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poseł Mularczyk rozpoczyna II etap kampanii wyborczej do PE! ARKOBUS wyrusza w trasę

3 1 422

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego podsumował I etap kampanii oraz zainaugurował kolejny. W II etapie zamierza podróżować z programem po miastach i miejscowościach całego regionu. Do tej pory udało mu się odbyć aż 45 różnych spotkań. ARKOBUS pojawi się w gminach.

 

Czytaj również: Mularczyk na listach PiS do Parlamentu Europejskiego!

 

– Na sądeckim rynku rozpoczynam II etap kampanii wyborczej. ARKOBUSEM zamierzam przejeżdżać Sądecczyznę, całą Małopolskę i Ziemię Świętokrzyską. Ponad półtora miesiąca temu (w Krakowie) zostałem ogłoszony kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Od tego czasu minęło już kilka tygodni, a był to czas wytężonej pracy. Odbyłem w sumie 45 spotkań w najważniejszych ośrodkach regionu m.in. w: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Brzesku oraz w wielu innych miejscowościach. Były one dla mnie niezwykle pouczające. Wiedza, którą pozyskałem zostanie wykorzystana po to, aby w Nowym Sączu w przyszłości mogło powstać prawdziwe Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego, a nie tylko fikcyjne. Ważne, żeby wszyscy mieli możliwość dostępu do niego – powiedział Arkadiusz Mularczyk.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zaznaczył, że nasz region zasługuje na to, żeby w sposób profesjonalny było prowadzone Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego, gdzie byłaby dostępna pełna informacja o tym, jak należy wypełniać wnioski oraz jakie są programy i jak można z nich korzystać. – Karpacki Oddział Graniczny jest naszą wizytówką. Udało się go przywrócić trzy lata temu, ponieważ był on zlikwidowany przez rządy PO i PSL. Warto ze środków unijnych doposażyć ten oddział w sprzęt techniczny, samochodowy, uzbrojenie. Ochrona granic wewnętrznych i zewnętrznych Unii Europejskiej jest bardzo ważna w czasach, kiedy widzimy duże zagrożenie legalną migracją oraz terroryzmem. Należy poszukiwać środków i programów na doposażenie i wzmocnienie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Obiecuję, że takie działania podejmę. Widzę wiele innych potrzeb. Bardzo często spotykam się ze strażakami z OSP. Wiemy, że są to druhowie i druhny, którzy poświęcają się dla ratowania zdrowia i życia oraz dobytku nas wszystkich. W tym aspekcie również deklaruję pełne wsparcie. PWSZ oraz Biblioteka Publiczna także wymagają wzmocnienia poprzez dofinansowanie i modernizację. Sądeczanie nie powinni emigrować za edukacją. Ważne, aby te instytucje miały możliwość dostępu do funduszy unijnych. Wiele szkół wymaga dofinansowania. Szkoły wiejskie, daleko położone od dużych ośrodków wymagają remontów, modernizacji, rozbudowy. Dostęp do wiedzy, informacji oraz funduszy unijnych byłby w tym zakresie również niezwykle ważny – dodał poseł Arkadiusz Mularczyk.

W Dniu Flagi Narodowej oraz Polonii Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk rozpoczął podróż ARKOBUSEM po miastach i miejscowościach całego regionu (Małopolski i Kielecczyzny) z informacją o programie PiS oraz o najważniejszych sprawach i potrzebach.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Asdfgh pisze

    A żonka pewno kieruje

  2. NS pisze

    Ciekawe ile mu Kwa-Trans z kilometra sypie xD

  3. JoAnna pisze

    Niech Mularczyk zakończy zaczęte staranie się o reperacje wojenne od Niemców. Jak dostanie choć grosza to będzie najlepsza reklam jego kandydatury do PE. Kłapać mordką można dużo ale bez efektów. Arek pokaż że jesteś facetem z jajami , i wywalcz reperacje , albo się nie wygłupiaj z PE.

Zostaw odpowiedź