miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poseł Ziemi Sądeckiej przewodniczącym polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy! Kolejne wyróżnienie Arkadiusza Mularczyka

3 347

Arkadiusz Mularczyk, poseł na Sejm RP z ziemi sądeckiej został przewodniczącym polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. To prestiżowe stanowisko objął dzisiaj (18 listopada). ZPRE to jeden z dwóch głównych organów statutowych Rady Europy. Zasiada w nim 648 członków – 324 przedstawicieli parlamentów krajowych i 324 zastępców z 47 państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Czytaj również: Pierwszy covidowy szpital na Sądecczyźnie rozpoczął działalność! Obsłuży 168 pacjentów w regionie

 

Miło mi poinformować, że zostałem dziś w Sejmie wybrany przewodniczącym polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – informuje na swoim profilu Facebook Arkadiusz Mularczyk.

 

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest ciałem obradującym, doradczym i nie posiada uprawnień prawodawczych – nie może stanowić prawa, norm prawnie wiążących – co wyraźnie odróżnia je od parlamentów narodowych. Zgromadzenie składa się z delegatów parlamentów narodowych poszczególnych państw członkowskich Rady. Co kwartał każdego roku delegacje te zbierają się na swoje sesje w Pałacu Europy w Strasburgu. Kryterium zasiadania na sali obrad nie jest jednak przynależność państwowa, ale reprezentowane poglądy polityczne – delegaci zasiadają w zależności od przynależności do poszczególnych frakcji politycznych. Zgromadzenie może debatować i uchwalać zalecenia w sprawach dotyczących ważnych zagadnień pojawiających się we współczesnym świecie. Zgromadzenie Parlamentarne wybiera również sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

źródło: Facebook, Wikipedia

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. qwerty pisze

  znowu będa fakturki na vivaro do rozpisania :]
  “nie posiada uprawnień prawodawczych” bo nikt niepoczytalnemu nie pozwoli

 2. iwona pisze

  Z Sącza? Raczej z Raciborza. Chociaż i w Sączu takie głupki sie rodzą.

 3. ryszard pisze

  Jak pech to pech. Znowy sie wstydu najemy. Ciekawe jak delegację rozpisze…

Zostaw odpowiedź