miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powiat inwestuje w bezpieczeństwo! Jest bezpieczniej na przejściach dla pieszych

2 326

Zakończyły się prace związane z doświetleniem trzech przejść dla pieszych na drogach powiatowych. W Tęgoborzy, Podegrodziu i Korzennej jest zdecydowanie bezpieczniej.

 

Czytaj również: Ozdobili nowosądecki Rynek!
Świąteczny klimat stworzony przez najmłodszych [Zdjęcia]

 

Kierowcy nie powinni mieć problemu z zobaczeniem pieszych przechodzących przez jezdnię – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mocne ledowe światło sprawia, że każdy kto będzie chciał przejść na drugą stronę jezdni będzie widoczny.

 

 

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, a zwłaszcza dzieci, Zarząd Powiatu podjął decyzję o aplikowaniu o środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Doświetleni przejść dla pieszych na drogach gminnych i powiatowych”. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 44,86 tys. zł, trzy przejścia dla pieszych zyskały dedykowane oświetlenie oraz nowe oznakowanie. Łączna wartość inwestycji to: 74, 77 tys. zł.

Nowe oświetlenia pojawiły się w Tęgoborzy (droga powiatowa Tęgoborze – Chomranice), Podegrodziu (droga powiatowa Podegrodzie – Mokra Wieś – Jastrzębie) i Korzennej (droga powiatowa Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska).

W przyszłym roku planowane są kolejne tego typu inwestycje.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Wojciech Błażusiak

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Marcin pisze

    a w saczu na królowej jadwigi nadal 4 przejscia z czego jedno oswietlone a średnia predkosc to 70km/h albo lepiej i nie dziwota że kogoś dopiero na masce zauważą

    1. Tomasz pisze

      w 100% się zgadzam przejścia dla pieszych powiunny być oświetlone ledami nie starymi żarówkami, które oświetlają na żółto, ludzie wyubierani na czarno nic nie widać

Zostaw odpowiedź