miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Nowym Sączu powstanie platforma widokowa [WIZUALIZACJE]

4 2 075

W Nowym Sączu zostanie wybudowana platforma widokowa na Winnej Górze. W VIII wieku naszej ery istniała tam obronna warownia, która została zniszczona przez Tatarów.

Czytaj również: Sądeckie Archiwum Narodowe w Miasteczku Multimedialnym?

– Obecnie znajdują się tam stanowiska archeologiczne, które będą pokazane publiczności poprzez stworzenie systemu pomostów widokowych na szczycie wzgórza – poinformował Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Winna Góra to doskonały punkt widokowy, z którego można obserwować nie tylko Kotlinę Sądecką, ale również Stary Sącz, Nowy Sącz oraz pasmo Radziejowej z Przehybą. Dojrzeć z niej można także stok narciarski w Rytrze i platformę widokową w Woli Kroguleckiej.

VIII-wieczna warownia obronna została zniszczona przez najazd Tatarów, który miał miejsce w XIII wieku. Jej pozostałości całkowicie zniknęły z mapy w skutek działalności rolniczej.

Park archeologiczny to świetny pomysł na zagospodarowanie terenu w odpowiedni sposób.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: WAiB UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Xsxa111 pisze

  Raz dwa trzy wybory za pasem. Ilość obiecanek będzie wzrastała. Już mamy 3, baseny, widokowa i strzelnica. Brawo czekamy na jeszcze!

 2. keisyr pisze

  Wladze Nowego Sacza wybudują platformę widokową, a prostej kładki nad ulicą Nawojowską w kierunku osiedla Milenium nie potrafią wyremontować !!!

 3. Paulina pisze

  Tak… Ja juz nie wierze w takie obietnice. Na Park Strzelecki jako ‘Małą Wenecje’ rowniez byly plany, powstal caly projekt i wizualizacja (co na pewno sporo kosztowalo) a nic z tego nie wyszlo. Kolejny obiekt stadion- tez wielkie obietnice i jak na razie kibice musza interweniowac zeby cos sie ruszylo….

  1. Xsxa111 pisze

   Na Park strzelecki już dostali pieniądze 32mln zł i będą realizować a jak w roku wyborczym

Zostaw odpowiedź