miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawie 144 miliony na budowę nowego Ratusza i stadionu Sandecji!

8 1 352

Radni miejscy zdecydowali. Prawie 144mln zł – to zgoda dla Prezydenta Ludomira Handzla na podejmowanie zobowiązań finansowych w imieniu Miasta Nowego Sącza na budowę i utrzymanie stadionu oraz ratusza wraz z parkingami przy Kilińskiego w Nowym Sączu. Zobowiązanie finansowe przewidziane jest na lata 2021-2038. Za jej finansowanie odpowiedzialna będzie Nowosądecka Infrastruktura Komunalna (NIK).

 

Czytaj również: Radni zdecydowali! Długoterminowy kredyt na budowę stadionu Sandecji

 

Podejmowanie tych zobowiązań finansowych oznacza zlecenie przez Urząd Miasta Nowego Sącza spółce NIK realizacji tych inwestycji z równoczesnym zapewnieniem rekompensaty finansowej które miasto Nowy Sącz będzie wypłacało spółce NIK w latach 2021-2038 – z tytułu realizacji tych inwestycji.

Miasto Nowy Sącz gwarantuje poprzez ta wieloletnia rekompensatę (wykraczającą znacznie poza kadencję Prezydenta Ludomira Handzla) spółce NIK możliwość zaciągnięcia kredytów na stadion i budowę ratusza. Przez lata 2021-2038 będzie płacić spółce na spłatę zaciągniętych kredytów (budowę stadionu i ratusza).

Gigantyczny kredyt będą spłacać mieszkańcy Nowego Sącza przez 18 lat… Jak za czasów Gierka… Bierzemy kredyty… budujemy… jest sukces… a niech inni się martwią o spłatę – komentuje osoba z bliskiego otoczenia nowosądeckiego magistratu. 

Władze Nowego Sącza unikały konkretów… konsekwentnie… nie uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nie możemy w ten sposób postępować z publicznymi zobowiązaniami. Stąd mój sprzeciw nad całością uchwały – informuje nas Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

fot. UMNS (wizualizacja)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Wsiowy ministadionik na … 4 tys. miejsc dla Sandecji Nowy Sącz !
  Na takich ministadionikach nikt nie gra w 1 lidze !
  Handzel oszukał kibiców Sandecji ! Obiecywał stadion na ponad 8 tys. miejsc !

 2. rydwan pisze

  niestety ale tak sie właśnie buduje ,trzeba brac kredyty inaczej zawsze bedziemy stac w miejscu .Problemem bedzie jek faktycznie takie pieniądze utopią w stadionie na 4,500 miejsc bo wtedy faktycznie to nowosądeczanie beda spłacać ten dług a pierdzistołki z Sandecji dalejżebrac o pieniąze.

 3. Lola pisze

  Urząd Miasta na Kilińskiego to ostatni gwóźdź do trumny dla Starówki.

 4. keisyr pisze

  Dobrze pisze Lola !
  Urząd Miasta na Kilińskiego w Nowym Sączu to zabicie Starówki Nowego Sącza !

  1. zaga1973 pisze

   To trupa można zabić?

 5. Spadecja pisze

  Czyli do 2038 roku jesteśmy w du…ie bierzemy 144 banki + odsetki = stadion który będzie utrzymywany przez nas podatników dla kogo dla chłopców którzy biegają za piłeczką przez 90 minut, po podgrzewanej murawie . Super…

 6. Cguff677 pisze

  Tym sposobem Handzel ma zapewnioną drugą kadencję. Możecie być dumni pis-owcy.

 7. mieszkam w NS pisze

  i tak nasza obecna władza z ratusza zapewniła sobie po zakończeniu kadencji ciepłe posady , będą planować , nadzorować , koordynować budowę tak ratusz jak i stadionu.

Zostaw odpowiedź