miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawie 25 tys. złotych na ratowanie sądeckich nekropolii!

Nowy rekord zbiórki pieniędzy

0 646

Dokładnie 24 tysiące 483 złote i 96 groszy jest efektem zbiórki pieniędzy na ratowanie sądeckich nekropolii. Tym samym poprawiono rekord ustanowiony w 2014 r. Wtedy zebrano 23 433 złote. XIX edycję akcji “Ratujmy Sądeckie Nekropolie” organizuje Związek Sądeczan.

 

Czytaj również: „Emigranci” na deskach Teatru Nowego Nowy Sącz

 

– Pieniądze zostaną wykorzystane na odnowę zabytkowych nagrobków. Dodatkowo środki zostaną przeznaczone na opiekę opuszczonych grobów – mówi Jakub Bulazk, prezes Związku Sądeczan. – Część pieniędzy przeznaczona zostanie na kolejny etap prac przy renowacji grobu rodziny Mleczków. On jest niedaleko grobu Ritterów, a także grobu prałatów i infułatów sądeckiej fary. To jest grobowiec, który zaczyna się powoli rozpadać. Rozchodzi się dach i ściany boczne. Jest ryzyko, że niezadbany przez kilka kolejnych lat po prostu się zawali – wyjaśnia Bulzak.

 

 

Sądeczanie po raz kolejny udowodnili jak dobre mają serca ! Bardzo się cieszę, że zbiórka okazała się rekordowa. Jako wolontariusze akcji spotkaliśmy się nie tylko z dużą ofiarnością, ale również z wielką życzliwością za co wszystkim z serca dziękuje – komentuje ogromny sukces organizatorów Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący rady Miasta Nowego Sącza.

Przez 19 lat prowadzenia akcji, na sądeckich cmentarzach udało się zebrać już 270 tysięcy złotych. Dzięki zebranym funduszom na sądeckich cmentarzach udało się odnowić już ponad 110 nagrobków.

Rafał Kmak
fot. facebook.com, pixabay.com (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź