miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prelekcja o szkodliwości spalania śmieci w SP nr 14 w Nowym Sączu

0 542

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu uczestniczyli w spotkaniu na temat szkodliwości spalania odpadów w domowych paleniskach. Wykład poprowadzili Izabela Adamczyk i Jakub Cichoński, strażnicy z nowosądeckiej Straży Miejskiej. Ponadto o segregacji śmieci i możliwości ich ponownego wykorzystania opowiadała Agnieszka Michalik z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Czytaj również: Włącz się w wielką wielkanocną pomoc potrzebującym!

– Szkodliwość spalania odpadów w domowych paleniskach to temat dotyczący całego społeczeństwa, czyli tak naprawdę nas wszystkich. Domowe paleniska to są tak zwane piece kopciuchy starego typu, do których niektórzy wrzucają wszystko – powiedziała Izabela Adamczyk, strażniczka z Komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

Dzieci dowiedziały się, co można spalać w piecach i jakie skutki powoduje spalanie odpadów. Trucizn, które wydobywają się z kominów podczas spalania śmieci jest wiele, a śmiertelnie niebezpieczny jest arszenik. Agnieszka Michalik z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta opowiedziała o konieczności segregacji odpadów i korzyściach, jakie z tego wynikają.

W trakcie przeprowadzonych wykładów uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu nauczyli się jak szanować środowisko naturalne oraz swoje zdrowie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź