miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prezydent Ludomir Handzel bez zarzutów. Prokuratura umorzyła śledztwo

1 1 463

Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód umorzyła postępowanie związane z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem. Chodzi o sprawę przekroczenia jego uprawnień w związku z brakiem nadzoru nad miejską spółką NOVA. Przypomnijmy, głośno o spółce NOVA zrobiło się w 2020 roku kiedy po kontrolach Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska nałożono na operatora śmieci pięć kar na łączną kwotę 1 mln 75 tys. zł

Czytaj również: Prezes spółki NOVA z aktem oskarżenia! Krzysztof K. posiedzi 5 lat?

Sprawę wszczęto dokładnie rok temu (19 listopada 2021 r.). Prokuratura Rejonowa w Kielcach przez rok kompletowała materiał dowodowy, a rzecznik prokuratury podkreśla, że postępowanie prowadzone było w sprawie co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów. Zarzucany czyn podjęty został z art. 231 § 1 kk. „Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza”, o brzmieniu: „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

– Prokurator wydał nieprawomocne postanowienie o umorzeniu śledztwa wobec stwierdzenia braku znamion czynów zabronionych – mówi na łamach Gazety Krakowskiej Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Źródło: Gazeta Krakowska
fot.: archiwum (miastoNS.pl)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Brawo litościwy PiS !! To ostatnie ostrzeżenie dla dziada handzla bez pieniędzy !! Skorumpowany Sąd na znak mój i miłościwie panującego Nam Zbawce Narodu Polskiego i Świata – Jarosława Kaczyńskiego – odpuścilo mu wstydu aby podał się do dymisji i przekazał w najbliższą sobote prezydenture na zasadzie dożywotniego sprawowania władzy dziedzicznej przez św. Iwone Mularczyk zawsze dziewicę z PiS oraz jej dzieci wraz z mężem !!

Zostaw odpowiedź