miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prezydent Ludomir Handzel bez zarzutów. Prokuratura umorzyła śledztwo

2 1 833

Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód umorzyła postępowanie związane z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem. Chodzi o sprawę przekroczenia jego uprawnień w związku z brakiem nadzoru nad miejską spółką NOVA. Przypomnijmy, głośno o spółce NOVA zrobiło się w 2020 roku kiedy po kontrolach Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska nałożono na operatora śmieci pięć kar na łączną kwotę 1 mln 75 tys. zł

Czytaj również: Prezes spółki NOVA z aktem oskarżenia! Krzysztof K. posiedzi 5 lat?

Sprawę wszczęto dokładnie rok temu (19 listopada 2021 r.). Prokuratura Rejonowa w Kielcach przez rok kompletowała materiał dowodowy, a rzecznik prokuratury podkreśla, że postępowanie prowadzone było w sprawie co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów. Zarzucany czyn podjęty został z art. 231 § 1 kk. „Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza”, o brzmieniu: „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

– Prokurator wydał nieprawomocne postanowienie o umorzeniu śledztwa wobec stwierdzenia braku znamion czynów zabronionych – mówi na łamach Gazety Krakowskiej Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Źródło: Gazeta Krakowska
fot.: archiwum (miastoNS.pl)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Brawo litościwy PiS !! To ostatnie ostrzeżenie dla dziada handzla bez pieniędzy !! Skorumpowany Sąd na znak mój i miłościwie panującego Nam Zbawce Narodu Polskiego i Świata – Jarosława Kaczyńskiego – odpuścilo mu wstydu aby podał się do dymisji i przekazał w najbliższą sobote prezydenture na zasadzie dożywotniego sprawowania władzy dziedzicznej przez św. Iwone Mularczyk zawsze dziewicę z PiS oraz jej dzieci wraz z mężem !!

  2. Prawda Cię wyzwoli pisze

    Jest na garnku PIS, sam fakt dużo jego osobę ludzi promowało lata, to doktor to uczelnie się boją, że będzie skalane jego dobre imię (wiele osób się musiało zaangażować w to) . Zawsze tak było, że biedaki idą do więzienia, bo to biedaki, a kombinatorzy masońscy i żydzi mogą w tym kraju robić rewolucje. Typ jest pro niemiecki i tak w tym obozie koncentracyjnym mieszczącym się w kotlinie jest od lat. Zamordyzm, Ratusz z Przedsiębiorcami trzyma za mordę ludzi by nigdy nie mieli ani szybkiej kolei, ani drogi ekspresowej, bo tutaj nikt by sekundy nie siedział. Tarnów umiera, za nim będzie Nowy Sącz…(wredne ludzie tu mieszkają…,zbieranina wieśniaków). Wieki nie miały wstępu wieśniaki do Nowego Sącza, ani żydzi, teraz rządzą miastem i poniżają inteligencję…(jaka się jeszcze ostała).

Zostaw odpowiedź