miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prezydent Nowak zapewnia: Nowy stadion Sandecji powstanie!

5 4 859

Po awansie Sandecji do Ekstraklasy w Nowym Sączu miał powstać nowy stadion, na miarę najwyższych rozgrywek piłkarskich w kraju, jednakże w związku ze zbyt wysoką ofertą zaproponowaną w trakcie przetargu  do inwestycji nie doszło. Obecnie trwa przetarg na projekt przebudowy istniejącego obiektu. Prezydent Nowego Sącza zapewnia, że pomimo spadku drużyny do I ligi prace przy stadionie będą nadal trwać.

 

Czytaj również: Koniec marzeń, koniec pięknej historii. Sandecja spada do 1. Ligi!

 

Prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca zostanie wyłoniony projekt na przebudowę stadionu Sandecji w Nowym Sączu. Ryszard Nowak, prezydent miasta ubolewa nad spadkiem drużyny, ale zaznacza, że nie będzie miał on wpływu na prace przy stadionie. Zaznaczył on także, że nie mówimy Ekstraklasie żegnaj, ale do zobaczenia.

– Prace przy budowie stadionu Sandecji trwają. Myślę, że do 11 czerwca zostanie rozstrzygnięty przetarg na projektanta. Tutaj się nic nie zmienia. Mogę spokojnie uspokoić, że prace będą prowadzone nadal i nie odstępujemy od zamierzeń. Ten cykl niestety jest niejednokrotnie długi z różnych przyczyn, niezależnych ode mnie. Gdybym sobie tak gospodarował na własnym podwórku, pewnie już bym taki stadion postawił. Jestem zobowiązany do wydawania pieniędzy publicznych w sposób właściwy i to niejednokrotnie wydłuża procedurę – mówił Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

 

MK
Fot.: sandecja.pl, Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Sączers pisze

  Przez rok czasu nie zostały nawet wyburzone stare trybuny co miasto mogło zrobić samo więc o czym Pan Nowak opowiada..

  1. keisyr pisze

   Władze Nowego Sacza i klubu nie mogły wyburzyć starego stadionu bo wiedzieli że po roku bedą zrzucać Sandecję do 1 ligi. Stadionu na ekstraklasę nie mieli zamiaru budować.

 2. keisyr pisze

  Pan Nowak razem ze swoimi kolesiami wspaniale sie bawił za publiczne pieniądze otrzymane miedzy innymi z Ekstraklasy S.A. (etaty, premie wynajmowanie stadionu w Niecieczy) nie budując stadionu i nie dająć mozliwośći oglądania meczów ekstraklasy w Nowym Saczu !!! Mało tego planował dalej utrzymywać Sandecję w Niecieczy gdyby ona pozostala w ekstraklasie !!! Ale Sandecja bez wsparcia kibicow spadła z ekstraklasy i koryto Panu Nowakowi i jego kolesiom wyschło !!! Dlatego ten Pan może teraz mowić co chce, już się nie liczy, Usuniemy tego Pana i jego kolegów (Gwiżdż, Haslik itp) podczs najbliższych wyborów !!! Miejsce Pana Nowaka I jego kolegow jest teraz z łopatą na budowie stadionu Sandecji !!! Trzeba odpracować przejedzone pieniądze wydane na cyrk pod tytulem “Sandecja w ekstraklasie” Działalnością Pana Nowaka w tym temacie powinna się przyglądnąc prokuratura !!!

  1. ryba pisze

   a było sie za co bawić? ledwo na rozgrywki wystarczyło bo wiekszosc kasy szła na stadion niecieczy.

 3. Bb pisze

  To jest żenujące. Manipulant i kłamca. Stadion miał być 4 miesiące temu – przynajmniej taki kit był wciskany. Nie miałbym nic gdyby było jakieś opóźnienie, ale nie zostało zrobione cokolwiek!!! Już nie mówiąc o tym, że klub kwiczy jeżeli chodzi o zarządzanie, a klub należy do Urzędu Miasta NS.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.