miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prezydent Nowego Sącza bez absolutorium i wotum zaufania!

5 997

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel po raz drugi nie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 r. Podczas głosowania na wotum 11 radnych było za, również 11 było przeciw. Krzysztof Głuc wstrzymał się od głosu. Kolejne głosowanie, tym razem nad absolutorium to również klęska obecnego prezydenta Ludomira Handzla 12 radnych zrzeszonych w ramach Klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz było przeciw. 11 w ramach Koalicji Nowosądeckiej (KN) oraz Platformy Obywatelskiej (KO) była za.

 

Czytaj również: Koronawirus szaleje na Sądecczyźnie!
Kolejnych 28 przypadków zarazy [Raport 30.06.2020] – KLIK

 

 Pamiętam jak rok temu prezentowałem stanowisko klubu. Przytaczałem wówczas definicję słowa zaufanie. Dziś po tym czasie muszę powiedzieć że pan Ludomir Handzel nic z niej nie zrozumiał. Prezydent w pierwszej kolejności myśli o sobie, a nie o mieście – mówił Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Radny Miasta Nowego Sącza. Gdy jest pięknie, to ustawia się do nagrania, gdy jest problem to znika. Chcecie wyjaśnień idźcie do wiceprezydenta Artura Bochenka. Prezydent nie bierze problemów na klatę. W skali szkolnej to jest ocena niedostateczna dodał w uzasadnieniu Kądziołka. 

Przypomnijmy, kilka dni temu RIO w Krakowie (Regionalna Izba Obrachunkowa) pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium prezydentowi Nowego Sącza z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Brak wotum zaufania dla Prezydenta Ludomira Handzla. Wszystko jasne. Teraz apel do PiS WNS – zróbcie referendum, niech mieszkańcy się wypowiedzą skomentował decyzję Jakub Prokopowicz, radny KN.

Prezydent Nowego Sącza p. Ludomir Handzel ponownie, tym razem za rok 2019, nie otrzymał wotum zaufania ani absolutorium. Niestety, z takim bagażem wpisuje się w historię miasta. To smutne dla mnie jako byłego prezydenta miasta, że w 30.-leciu odrodzonego samorządu włodarz naszego miasta nie ma poparcia Rady Miasta komentuje decyzję radnych Jerzy Gwiżdż, były prezydent Nowego Sącza.  Ale nie jest to widzimisię większości radnych miejskich. To jest niestety “zasługa” samego prezydenta i jego pochlebców. To jest reakcja na butę, małostkowość, zawiść, zazdrość, niesprawiedliwość, bałamutność, przewartościowanie własnego ego i chęci sławy, nad dobro wspólnoty miejskiej. Jakże widoczne po 18 miesiącach urzędowania p. Ludomira Handzla jest to, iż przyzwyczaił się do pochlebstw ze strony swoich przybocznych i z nikim kto nie zaspokaja jego pychy jest mu nie po drodze. A przecież “przyzwyczajenie jest córką lenistwa i matką słabości” (M. J. de Larra), zaś “pochlebstwo jest prezentem jaki otrzymuje się od ludzi wyrachowanych” (Michał Lech Sinjco). Obie te prawdy uprzejmie dedykuję prezydentowi Nowego Sącza. Może przeczyta… tym razem bez urazy.

 

Z przykrością oceniam, że Ludomir Handzel nie uczynił nic, by doprowadzić do uspokojenia emocji i porozumienia w samorządzie, bądź w wariancie minimalnym do chociaż pozbawionego wrogości współistnienia z większością radnych pozostających w opozycji. Odnoszę wrażenie, że nie jest wcale zainteresowany uspokojeniem emocji, a wręcz przeciwnie, że jest zainteresowany utrzymywaniem konfliktu i pogłębianiem podziałów. Zarządzanie przez konflikt jest pewnie znane prezydentowi Ludomirowi Handzlowi z jego poprzednich miejsc zatrudnienia w przedsiębiorstwach, które jak wiemy restrukturyzował, Wojciech Piech radny Nowego Sącza.

Rafał Kmak
fot. archiwum, facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Brawo Radni PiS !!! Usunąć Handzla z Ratusza !!!
  Przypominam że Handzal na kłamstwach i fałszywych obietnicach wyborczych dostał się do Ratusza !
  Handzel nie zrealizował prawie żadnej obietnicy wyborczej !
  Mało tego Handzel to wrzód I pasożyt który działa na szkodę Nowego Sącza !
  Handzel robi z Nowego Sącza dziadownię i wieś, a ludzie żyją w mieście na bardzo niskim poziomie !
  Handzel to dziad bez pieniędzy dla Nowego Sącza !
  Ze względu na kłamstwa wyborcze I chamskie zachowanie, Handzel ma drzwi zamknięte do Rządu Polskiego, Wojewody I Marszałka Województwa ! Dlatego Nowy Sącz sie nie rozwija ! Brak jest dużych inwestycji !
  Dzisiaj Handzla popiera około 10 % mieszkańców, to głównie Jego mafia tzw. KN !
  Handzel nie reprezentuje już mieszkańców !
  Ratować Nowy Sącz ! Usunąć Handzla z Ratusza I przesiedlić Go na wieś do Chełmca !
  Setki milionów złotych czekają dla Nowego Sącza ! Warunek jest jeden, Prezydentem Miasta musi być przedstawiciel PiS !

 2. Realista pisze

  keisyr lecz się!!!!!!!!!!!! W Twojej głowie zamiast mózgu jest trucizna na którą chyba nie ma lekarstwa

 3. Jan pisze

  Jeszcze nigdy nie robiło się tyle w Nowym Sączu jak za kadencji prez. Handzla. Pierwsze naprawił spartolony za Nowaka Rynek. Już nikt z radnych jedynie słusznej partii tego nie pamięta. Takiemu prezydentowi odmówić absolutorium to już przejaw opętania politycznego.

 4. keisyr pisze

  Handzel włącz klimatyzację w autobusach komunikacji miejskiej !!!
  Mieszkańcy Nowego Sącza to nie bydło do przewożenia !!!
  Jak nie masz Handzel pieniedzy na klimatyzację to wynoś się z Ratusza !!!
  idź na wieś do Chełmca, tam nie ma komunikacji miejskiej !!!

  1. miastons pisze

   biedny keisyr. ronda za wąskie , mpk bez klimy no masakra. jak ty żyjesz? typowa pisowska ciota do narzekań

Zostaw odpowiedź