miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przebudowa Dworca Autobusowego MPK rusza w przyszłym tygodniu!

1 1 243

Umowa na przebudowę Dworca Autobusowego MPK pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, a firmą Erbet została podpisana. Jak zaznacza sądecka firma, są gotowi do rozpoczęcia prac, które ruszą najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Sądeczanie nie muszą się jednak obawiać, ponieważ dworzec nie zostanie zamknięty.

 

Czytaj również: Nowy dworzec MPK wybuduje firma Erbet

 

Dzisiaj (8 marca) w siedzibie MPK została podpisana umowa na przebudowę Dworca Autobusowego w Nowym Sączu pomiędzy inwestorem, czyli spółką MPK, a wykonawcą, czyli sądecką firmą Erbet. Pierwsze prace związane z tą inwestycją najprawdopodobniej ruszą już w przyszłym tygodniu.

Według umowy MPK ma siedem dni na przekazanie nam placu budowy. Jesteśmy przygotowani i myślę, że w ciągu tygodnia będziemy już działać – mówił dzisiaj Tomasz Ćwikowski, prezes zarządu firmy Erbet.

Prezes MPK Andrzej Górski zapewnia pasażerów, że w trakcie inwestycji dworzec będzie nadal funkcjonować w zakresie odprawy pasażerów. Natomiast budynki znajdujące się obok placu zostaną wyburzone, ponieważ tam będzie powstawać nowy obiekt. – Warunek postawiony w przetargu był taki, że dworzec musi zachować płynność. W ciągu całej inwestycji zostanie on wyłączony tylko na sześćdziesiąt dni – podkreśla zarząd firmy Erbet.

Według założeń budynek będzie dwukondygnacyjny i na parterze zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów Punkt Obsługi Klienta, publiczna toaleta oraz lokale usługowo-handlowe. Kondygnacja pierwszego piętra wykorzystana będzie dla potrzeb MPK oraz obsługi petentów. Wizualizacje pokazują, że bryła budynku nowego dworca jest nie tylko funkcjonalna, ale też i nowoczesna. – Nie jest to trudna inwestycja, ale ciekawa. Nowoczesna żelbetowa konstrukcja z przeszklonymi zadaszeniami, a bryła nietuzinkowa bez kątów prostych. Teraz zestawia się budynki nowoczesne i zabytkowe – mówił Łukasz Poręba z firmy Erbet nawiązując do Dworca PKP znajdującego się obok.

Jak podkreślał Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza powstaje kolejna wizytówka Nowego Sącza.

 

 

MK
Fot. MK, archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Dworzec bardzo ładnyi nowoczesny ! Będzie to wizytowka Nowego Sacza ! Przyciągnie to pasażerów do MPK ! Ale szklany dach to pomyłka ! Będzie obsrany przez ptaki, naniesiony brudem ! W cieple dni pod takim dachem bedzie sauna ! Obok dworca MPK powinien stanąć dworzec komunikacji autobusowej dalekobieżnej ! Jezeli Miasto postawi jakiś plac (na razie) dla autobusow i busów to przewoźnicy przeniosa się z placu Dabrowskiego. Bedziemy wtedy mieli zintegrowane centrum komunikacyjne ! Dworzec autobusowy na placu Dabrowskiego powinien zostać zlikwidowany ! To co tam stawia MDA w Krakowie to przypomina stragany ! Spólka MDA w Krakowie powinna opuścic Nowy Sacz ! Na placu Dabrowskiego powinny stanąć reprezentacyjne wieżowce !
    I na koniec
    Wnet po Nowym Saczu beda jeździc nowe autobusy. Należy odpowiednio (w stroje słuzbowe) ubrać kierowców, bo teraz wyglądają odrażająco !!! Widze że MPK czyta co pisze bo zaczęto montować jednolite przystanki ! Brawo !!! Tylko,że one muszą byc elektronicznie monitorowane z informacja że są monitorowane !!! Inaczej wandale rozbiją (pomalują) wszystkie szyby I ławki na przystankach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź