miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej rozpocznie się dopiero w przyszłym roku

0 869

Prace związane z remontem wiaduktu na ul. Zielonej w Nowym Sączu planowo miały rozpocząć się w II kwartale tego roku, ale z powodu trwających obecnie inwestycji drogowych na terenie miasta termin został przeniesiony na przyszły rok. Wykonawca prowadzi obecnie czynności przygotowawcze w zakresie sieci trakcyjnej.

 

Czytaj również: Drugi etap przebudowy Dworca MDA na finiszu [ZDJĘCIA]

 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są gotowe do realizacji inwestycji związanej z przebudową wiaduktu kolejowego w Nowym Sączu przy ul. Zielonej. Wykonawca rozpoczął już prace przygotowawcze w zakresie sieci trakcyjnej. Renowacja wiaduktu wymaga wyłączenia z ruchu przejazdu pod obiektem na ul. Zielonej. Prace planowano z początkiem czerwca, jednak termin zostanie przełożony z powodu inwestycji drogowych realizowanych w Nowym Sączu, tj. przebudowy Mostu Heleńskiego oraz zamknięcia dróg – wyjaśniła Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu poinformowali PLK oraz wykonawcę o zmianie terminu przebudowy wiaduktu, ponieważ wyłączenie dodatkowo z ruchu ul. Zielonej w czerwcu byłoby bardzo niekorzystne dla prawidłowego funkcjonowania komunikacji w mieście. Termin remontu wiaduktu został oficjalnie przesunięty na 2019 rok.

– Renowacja obiektu ma ważne znaczenie dla ruchu kolejowego oraz drogowego. Zmiany wpłyną pozytywnie na przemieszczanie się pociągów na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna oraz na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zarówno w ruchu kolejowym, jak i samochodowym – dodała Dorota Szalacha w rozmowie z naszym portalem.

Szczegóły przebudowy wiaduktu na ul. Zielonej w Nowym Sączu znajdują się w artykule: Wiadukt na ul. Zielonej zostanie przebudowany do końca września.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź