miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed ratuszem odbył się Sądecki Opłatek [ZDJĘCIA]

0 419

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel spotkał się z sądeczanami przed ratuszem, aby złożyć im świąteczne życzenia, oraz połamać się opłatkiem. Zaprosił też mieszkańców do spożycia posiłku, na który składały się zupa grzybowa, kapusta, herbata oraz ciasta i pierniki.

 

Czytaj również: Wigilijne spotkanie w Szkole Podstawowej w Koniuszowej [ZDJĘCIA]

 

– Szanowni państwo, drodzy Sądeczanie! Bardzo się cieszę, że jesteśmy tuta razem, na płycie Rynku. Widzę wiele znajomych twarzy, wiele osób, które mijam codziennie na ulicach naszego miasta. Wchodzimy w czas świąt bardzo dla nas ważnych, w czas świąt Bożego Narodzenia. Bądźmy razem wszyscy, cieszmy się z tych chwil. Życzę wszystkim, aby te święta były rodzinne, spokojne. Chciałbym też przy tej okazji życzyć, żeby ten czas po świętach był pełen nadziei i pełen dobrych decyzji – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 

 

Do życzeń prezydenta dołączył także ksiądz dr. Jerzy Jurkiewicz, święcąc opłatek oraz błogosławiąc spożywany przez przybyłych posiłek.

– Boży Syn, którego narodziny będziemy obchodzić, przynosi pokój, miłość i dobroć. I tego życzę:  aby ten pokój, ta miłość i dobroć gościły w naszych sercach. Niech Boży Syn błogosławi wam we wszystkich przedsięwzięciach, niech sprawia, by wszystkie trudne sprawy, z którymi każdy z nas się boryka, przemieniał w pociechy i błogosławił w następnym 2019 roku – podkreślił ksiądz Jurkiewicz.

 

 

O warstwę artystyczną zdarzenia zadbali artyści Miejskiego Ośrodka Kultury, z kolei harcerze z sądeckiego hufca  przygotowali gry i zabawy dla dzieci.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź