miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przedłużono umowę na wynajem wojskowej konstrukcji

2 1 232

Przynajmniej rok dłużej mieszańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny będą musieli podróżować po tymczasowej, wojskowej konstrukcji na rzece Kamienica w Nowym Sączu. Władze miasta Nowego Sącza poinformowały o przedłużeniu umowy na jej wynajem. Przypomnijmy, most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca 2020 roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

 

Czytaj również: Układają warstwę wierzchnią! Wkrótce otwarcie al. Piłsudskiego

 

Pomimo obietnic nie otrzymaliśmy środków powodziowych, o które występowałem dwukrotnie w imieniu Nowego Sącza, ale także dla dobra mieszkańców Kamionki Wielkiej, Nawojowej i ziemi grybowskiej – powiedział Sądeczaninowi prezydent Ludomir Handzel.  Także występowałem o środki na ten most z programu Polski Ład. Również środków nie otrzymaliśmy. Jestem jednak przekonany, że nasz głos z Sądecczyzny zostanie usłyszany i środki zostaną przekazane. (…) Będę o te środki walczył do skutku.

Nowosądeccy urzędnicy mają gotową dokumentację projektową na budowę nowej konstrukcji. Miejski Zarząd Dróg zakończył też prace związane z przygotowaniem do realizacji tej inwestycji i rozbiórki starej przeprawy. Budowa nowego mostu może kosztować nawet 18 mln złotych. Miasto zabiega o 80 procent dofinansowania tej kwoty.

Wojskowy most tymczasowy jest konstrukcją składaną typu DMS-65. Składa się z dwóch pasów ruchu o długości po 81 metrów każda. Most podparty jest dwiema podporami pośrednimi i dwiema podporami brzegowymi wykonanymi. Jego maksymalne obciążenie to 40 ton.

Rafał Kmak
fot. Wojciech Ziobrowski

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Dziad Handzel nie jest w stanie samodzielnie wybudować nawet małego mostu w Nowym Sączu !!!
    Dobrze że dziadowi wojsko postawiło most tymczasowy !!!

  2. keisyr idiota pisze

    no to czekamy aż firma keisyr spółka bieda pokaże jak to sie robi !!

Zostaw odpowiedź