miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przepadnie 100 tys. złotych dla os. Dąbrówka? Niezrozumiała decyzja władz miasta

0 1 251

Osiedle Dąbrówka może stracić prawie 100 tys. złotych poinformował Zarząd Osiedla w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. – To efekt szkodliwej polityki uprawianej przez radnego Prokopowicza. Ingeruje się w sprawy nie swojego osiedla, forsując własny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego, którego nikt na Dąbrówce nie chce – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka.

 

Czytaj również: Korzenna: Powstał Inkubator Przetwórstwa Lokalnego!

 

Wyjaśnijmy  z inicjatywy Zarządu osiedla Dąbrówka w ubiegłym roku powstał pomysł utworzenia Domu Kultury. Ośrodek ma być inicjatywą społeczną, wspartą przez władze miasta Nowego Sącza. Niestety prezydent Ludomir Handzel nie chce przekazać działki pod budowę obiektu, zaoferował sprzedaż terenu. – Zaproponowano nam dom na osiedlu Kaduk, kategorycznie odmówiliśmy. Zarząd Dąbrówki nie może działać na uchodźstwie – informuje Michał Kądziołka. – Powstała idea, aby wystartować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zawnioskowaliśmy o profesjonalną scenę, która posłuży przy późniejszym funkcjonowaniu Domu Kultury. Łączny koszt to dokładnie 94 tysiące złotych – dodaje rajca.

 

Przedstawiciele mieszkańców os. Dąbrówka podczas dzisiejszej konferencji

 

Zarząd Dąbrówki zorganizował z mieszkańcami osiedla spotkanie, gdzie zdecydowano, że Dąbrówka złoży jeden projekt tak dotychczas bywało. Wszyscy byli zdziwieni pojawieniem się drugiego projektu dotyczącego terenu planowanej inwestycji, budowy Domu Kultury. Okazuje się, że radny Jakub Prokopowicz wyszedł z inicjatywą budowy mini pola golfowego w miejscu planowanej inwestycji przez mieszkańców osiedla Dąbrówka. Nikt tego projektu nie chce poprzeć – jest sprzeciw mieszkańców osiedla Dąbrówka podparty prawie dwustoma podpisami. To ingerowanie w sprawy nie swojego osiedla. Prosimy Pana Radnego Prokopowicza, skoro nie chce z nami współpracować – co mu proponowaliśmy i jest to odnotowane w protokole, to niech nam nie przeszkadza! Dąbrówka od lat rozwija się wspaniale, bo jako mieszkańcy bardzo dobrze ze sobą współpracujemy prosimy nie przeszkadzać – apeluje Kądziołka.

Komisja weryfikująca wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego pod przewodnictwem Marty Poremby w miniony poniedziałek (26 sierpnia) zawnioskowała o usunięcie projektów Zarządu Osiedla Dąbrówka i radnego Prokopowicza. – Decyzja dla nas jest kompletnie niezrozumiała – mówi Teresa Cabała, członkini komisji. – Uchwała Rady Miasta z 21 maja br. w paragrafie 17 ust. 1 i 6 Budżetu Obywatelskiego mówi wprost, że w przypadku większej ilości projektów na danym osiedlu wygrywa zadanie poparte większą ilością głosów. Sprzeciwiamy się decyzji Konisji i będziemy odwoływać się do wszystkich możliwych instytucji. Mamy do tego pełne prawo! – dodaje Cabała.

Angelika Wiśniewska
fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź