miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przyznano Tarcze Herbowe „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

0 885

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza przyznano dwa wyróżnienia Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Otrzymały je dwie osoby-osobowości Nowego Sącza. Jednym z nich jest ikona sądeckiego dziennikarstwa, emerytowany Stanisław Śmierciak. Drugim wyróżnionym artystą jest fotograf Piotr Droździk.

 

Czytaj również: Są bogaci i odpowiedzialni! Wspierają domy dziecka i placówki opiekuńcze w Nowym Sączu

 

Piotr Droździk artysta fotografik zamieszkały w Nowym Sączu. W roku 2007 został wyróżniony tytułem „Sądeczanina Roku” w plebiscycie organizowanym przez „Gazetę Krakowską” oraz Fundację Sądecką, za dokonania fotograficzne i promocję regionu w wydawnictwach albumowych. Ściśle współpracuje z wieloma wydawnictwami: Wydawnictwem BOSZ „Rocznikiem Sądeckim” oraz instytucjami kultury, specjalizującymi się w publikacjach artystycznych i naukowo badawczych. Współpracuje również z redakcjami prasowymi: regionalnymi, m.in. miesięcznikiem „Sądeczanin”, kwartalnikiem „Nowy Sącz”, serwisem miastoNS.pl i ogólnopolskimi tj. Rzeczypospolita, Dziennik Polski. Od dwudziestu lat uczestniczy w organizacji Forum Ekonomicznego wykonując pełny serwis fotograficzny imprezy. Forum Ekonomiczne to jedno z największych wydarzeń politycznych i ekonomicznych w kraju, a jego uczestnikami są najważniejsi europejscy politycy.

 

Stanisław Śmierciak jest przede wszystkim reporterem, który relacjonował wszystko to, co ważne w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie. Opisywał wypadki drogowe i pożary, fotografował nowo narodzone dzieci w sądeckim szpitalu. Bywał na wszystkich imprezach kulturalnych od wielkich wydarzeń w MCK Sokół począwszy, a na prezentacjach kół gospodyń wiejskich zakończywszy. Wszystkie one były dla niego tak samo ważne.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź