miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Punkt Szczepień Powszechnych w Nowym Sączu gotowy

0 1 880

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 21 powstał punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Punkt rozpocznie działanie, gdy zostanie odebrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. – Czekamy jeszcze na dostawę szczepionek. Trwają już zapisy dla mieszkańców, którzy dobrowolnie chcą się zaszczepić. Myślę, że dziennie będziemy mogli dokonać około 200 szczepień – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

 

Czytaj również: Znaleziono ogromny, skorodowany 35 cm pocisk z II WŚ. 16 Batalion Powietrznodesantowy w akcji

 

Punkt szczepień masowych w Nowym Sączu ma być zlokalizowany w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Rokitniańczyków 26).

 

 

Jak wskazano w wytycznych opublikowanych przez rząd „docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być, co najmniej dwa duże punkty szczepień funkcjonujące jako Punkty Szczepień Powszechnych: jeden prowadzony przez PWDL (populacyjny punkt szczepień), najlepiej szpital z dużym potencjałem szczepień, drugi, jako element sieci koordynowanej przez wojewodów – organizowany „od podstaw” przez samorządy we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą (PWDL) oraz w porozumieniu z NFZ.

źródło i fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź