miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pyszne pączki i cudowna atmosfera w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

0 534

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ królują pączki czyli wypieki, od których każdemu poprawia się humor. W Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu od godz. 10:00 do 18:00 można było skosztować tego cukierniczego specjału przygotowanego z myślą o osobach starszych.

Czytaj również: Uroczyste otwarcie Centrum Sądeckiego Seniora

– W Nowym Sączu mieszkam od ośmiu lat, miasteczko cały czas się rozwija i cieszę się bardzo z tego powodu. Doceniam wszystko, co się dzieje dla człowieka, doceniam bardzo Centrum Sądeckiego Seniora. Lubię działać, lubię być aktywna, dbam o zdrowie. Dzisiaj jestem na pączkach i uważam, że jest super. Zwiedziłam cały budynek, jest bardzo miła obsługa. Jestem bardzo zadowoloną emerytką – powiedziała pani Jadwiga z Osiedla Millenium w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Centrum Sądeckiego Seniora zostało oficjalnie otwarte 16 stycznia, a już jest ogromne zainteresowanie tym magicznym miejscem, gdzie każdy senior może znaleźć coś dla siebie. Integracja osób po sześćdziesiątym roku życia jest bardzo ważna. W budynku organizowane są różnego rodzaju zajęcia, które rozwijają i pozwalają na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak zaprosił wszystkich seniorów na różnego rodzaju pączki przy dobrej kawie lub herbacie.

– Jestem bardzo zadowolona z tego miejsca. Dowiedziałam się od koleżanki o tym, że Centrum Sądeckiego Seniora zostało otwarte w Nowym Sączu i przyszłam na pączki. Jest to wspaniały budynek, gdzie można porozmawiać z ludźmi w tym samym wieku – powiedziała pani Janina, która mieszka na ul. Tuwima w Nowym Sączu w rozmowie z naszym portalem.

Tłusty czwartek to znakomity dzień na spotkania w miłym towarzystwie. Seniorzy w swoich wypowiedziach podkreślali, że o spotkaniu przy tradycyjnym pączku dowiadywali się z przeróżnych źródeł. Nie tylko od swoich znajomych, ale co ciekawe z Internetu. Świadczy to o tym, że są to ludzie bardzo aktywni i ciekawi świata.

– Zainteresowanie od rana jest bardzo duże, seniorzy przychodzą, aby nie tylko skosztować pączków, ale przede wszystkim, żeby pobyć ze sobą i porozmawiać. Integracja jest niezwykle ważna w każdym przedziale wiekowym – zaakcentowała Małgorzata Grybel, kierownik kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Okazuje się, że Centrum Sądeckiego Seniora to raj dla osób po sześćdziesiątce, takie wypowiedzi można było usłyszeć podczas tłustoczwartkowego spotkania. Osoby starsze mogą korzystać z oferty od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 18:00. Bogaty pakiet różnego rodzaju zajęć od ruchowych po komputerowe pozwala na rozwój.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.