Remont ul. Śniadeckich na finiszu! Ułożono ostatnią warstwę asfaltu
Prace związane z modernizacją ul. Kilińskiego w Nowym Sączu powoli dobiegają końca. W piątek wykonywana była ostatnia warstwa nawierzchni asfaltowej w ciągu ul. Śniadeckich. Do wykonania pozostało jeszcze tylko oświetlenie uliczne, prace związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, oraz oznakowanie pionowe i poziome.
Czytaj również: Niepokonany Robert Ruchała! Sądeczanin z pasem KSW
Wzdłuż ul. Śniadeckich usytuowanych jest dużo ważnych budynków administracji publicznej (m.in. Sądeckie Pogotowie) oraz prywatnych. Na przebudowę przeznaczono kilka milionów złotych. Miasto pieniądze na remont ma zabezpieczone z Polskiego Ładu.
Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane:
- w przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: po zakończeniu inwestycji,
- w przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: w 2-3 transzach, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji (po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji).
Wypłaty dofinansowania są realizowane w tzw. oknach płatniczych, czyli stałych terminach wypłat ogłaszanych na stronie internetowej banku. W każdym miesiącu planowane są dwa okna płatnicze.
Program będzie się odbywał poprzez wystawianie promes przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aby JST mogła uruchomić przetarg, otrzyma od Banku Gospodarstwa Krajowego wstępną promesę, a po zakończeniu przetargu promesę inwestycyjną. Promesa inwestycyjna jest równoznaczna z przyrzeczeniem zapłaty kwoty, na którą opiewa.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. Pracownicy banku mają wysokie kompetencje w realizacji projektów służących rozwojowi kraju. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Odgrywa znaczącą rolę w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem w polityce gospodarczej Polski. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.
źródło: MZD Nowy Sącz