miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Remont ul. Starowiejskiej to wspólny sukces! Dzięki temu uzyskamy milion złotych wsparcia

0 859

Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu! Rząd rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza pieniędzy. Dzięki wsparciu długo oczekiwany remont ul. Starowiejskiej na os. Helena rozpocznie się. Pozyskano milion złotych. – Dzięki współpracy z posłem Ziemi sądeckiej Andrzejem Gutem Mostowym właśnie ten wniosek uzyskał akceptację. Dzięki temu uzyskamy milion złotych wsparcia – poinformował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

 

Czytaj również: 22 miliony złotych wsparcia na lokalne inwestycje! Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych podzielił środki

 

Trwa kolejne rozdanie środków Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożono m.in. wniosek na przebudowę ul. Starowiejskiej i Starego Cmentarza na os. Helena. Dzięki współpracy z Posłem Ziemi Sądeckiej Andrzejem Gutem Mostowym właśnie ten wniosek uzyskał akceptację. Dzięki temu uzyskamy milion złotych wsparcia – poinformował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – To 50% całości inwestycji. Dziękuje ministrowi Andrzejowi Gutowi Mostowemu oraz dyrektorowi gabinetu politycznego MRPiT Tomaszowi Michałowskiemu za to, że wsparli ten wniosek i pokazali, że jest takie miasto na mapie Polski jak Nowy Sącz i wsparli działania pozyskując dofinansowanie.

Nowy Sącz – 1 mln (Całość zadania 2 mln złotych)
W ramach planowanej do realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu wraz z kanałem opadowym” – ETAP I zostanie wykonana przebudowa drogi, wybudowane zostaną chodniki po obu stronach jezdni i oświetlenie drogowe, a także kanalizacja deszczowa oraz 34 miejsca postojowe. Przebudowane zostaną również kolidujące sieci.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii
RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły np. do Łodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

źródło i fot. Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź