miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Robert Ślusarek dyrektorem Muzeum. Wręczono nominacje w trzech małopolskich instytucjach kultury

0 718

Marszałek Witold Kozłowski oraz Iwona Gibas z zarządu województwa wręczyli nominacje dyrektorskie dla Marii Dominiki Wachałowicz-Kiersztyn, Piotra Szymańskiego i Roberta Ślusarka, kierującego placówką w Nowym Sączu już od ponad 15 lat (nominację na stanowisko dyrektora po raz pierwszy otrzymał w 2007 r.).

Czytaj również: Trwa nabór na Wydziale Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych. Aplikuj już dziś!

17 stycznia br. w gabinecie Marszałka Województwa Małopolskiego odbyło się uroczyste spotkanie, związane z wręczeniem umów dyrektorskich dla trzech dyrektorów małopolskich instytucji kultury, podjętych na mocy uchwał ZWM, obowiązujących od dnia 28 listopada i 15 grudnia ub. roku. Nominacje dyrektorskie odebrali: Maria Dominika Wachałowicz-Kiersztyn z Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, Robert Ślusarek, kierujący Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz dyrektor powstającego w Krakowie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon – Piotr Szymański.

Nominacje wręczyli Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski i Członek Zarządu Województwa Małopolskiego ds. kultury – Iwona Gibas.

– Tym spotkaniem wyznaczamy nowy etap w historii trzech wyjątkowych instytucji kultury. Stanowiska dyrektorskie obejmują w nich osoby, będące gwarantem nie tylko kontynuacji wartościowych projektów, inwestycji i działań, ale też nowych, cennych dla Małopolski inicjatyw. W okresie pełnym trudnych wyzwań, to właśnie oni, dzięki doświadczeniu, pasji, zaangażowaniu, mogą zapewnić swoim instytucjom dalszy rozwój i kolejne sukcesy. To ważne zarówno w kontekście muzeów opiekujących się dziedzictwem naszej wspólnej przeszłości, jak i Cogiteonu – instytucji o iście przyszłościowym wymiarze, która właśnie zmierza ku wielkiemu, planowanemu na ten rok, otwarciu. Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów i osiągnięć w kolejnej kadencji – podkreślił Marszałek Witold Kozłowski.

Podpisywaniu umów dyrektorskich towarzyszyły również podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia trójki nominowanych dyrektorów.

– Dziękuję za dotychczasową, owocną współpracę z Zarządem – gotowość do wprowadzania ważnych dla odbiorców kultury zmian, szukanie konstruktywnych rozwiązań organizacyjnych i programowych oraz reagowanie na sytuacje zewnętrzne, takie jak pandemia, czy wojna na Ukrainie. Jestem pewna, iż będziemy nadal razem aktywnie działać na rzecz małopolskiej kultury. Cieszę się, iż mogę liczyć na Państwa wsparcie w tym zakresie – mówiła Iwona Gibas.

Źródło i fot.: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź