miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Robienie jaj z Prezydenta Handzla [Felieton]

4 2 249

Wpadł nam ostatnio w ręce Biuletyn Informacyjny Nowego Sącza nr 2/2020. Pamiętamy, że w 2018 za uprzedniego prezydenta Nowaka taki biuletyn był wydawany, lecz po zmianie władzy, jako wydawnictwo z gruntu nieprawomyślne zostało ono wycofane z obiegu. Teraz po niecałych dwóch latach odrodziło się, jak feniks z popiołów i z żalem musimy przyznać, że do nas dotarł dopiero jego numer drugi. Z pierwszym nie mieliśmy się przyjemności zapoznać.

 

Czytaj również: Piotruś Pan i reszta [Felieton]

 

Publikacja w ładnej kredowej, kolorowej okładce i na niezgorszym papierze liczy równo 44 strony i składa się z dużej ilości zdjęć z krótkim opisami dokonań dzisiejszej ratuszowej ekipy oraz listem prezydenta Ludomira Handzla z deklaracją, że wszystko co robi, robi dla nowosądeczan.

W biuletynie jednym tchem wymienione są wszystkie możliwe osiągniecia i działania podejmowane przez Ratusz: od otwarcia osiedlowej świetlicy na ul. Kilińskiego i budowy progów zwalniających przy ul. Zdrojowej, poprzez remonty chodników, uliczek osiedlowych i stawianie siłowni „pod chmurką”, aż po znaczne, sztandarowe projekty typu: odbudowa basenu nad Łubinką, czy inwestycje w MPECu (tak przy okazji panie prezesie, czy kontrola zgodności, bądź niezgodności parametrów nowego kotła z założeniami projektowymi już się rozpoczęła, czy te miłe rozmowy dopiero przed Panem?).

Są tam oczywiście zdjęcia miłościwe nam panującego pana prezydenta: a to z seniorami, a to z dziećmi, a to w t-shircie i krótkich spodenkach, a to z biskupem, a to nawet w koronie – poważnie, nie żartujemy, sami zobaczcie. Jak bum cyk, cyk jest tam zdjęcie, a nawet dwa zdjęcia prezydenta Handzla w koronie.

Łącznie – trzymajcie się Państwo mocno siedzeń – prezydent Handzel jest na 77- ciu (słownie siedemdziesięciu siedmiu) zdjęciach! Tak dobrze Państwo przeczytaliście, w biuletynie miasta Nowego Sącza, publikacji jak najbardziej publicznej i wydawanej, jak najbardziej za Państwa podatki, na 44 stronach Handzel widnieje na zdjęciach 77 razy! To jest mistrzostwo nie Polski, nie Europy , ALE TO JEST MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Jasne, inni dygnitarze ratuszowi są w publikacji również uwzględnieni. I tak na przykład pani wiceprezydent spogląda na nas z siedmiu zdjęć, nasz ulubiony radny Ziaja ze zdjęć pięciu, podpora intelektualna obecnych władz radny Hojnor z czterech. Wiceprezydenta Bochenka spostrzegliśmy tylko na zdjęciach dwóch, natomiast biedny radny Prokopowicz występuje tylko w połowie, gdyż drugą połówkę (oczywiście jego sylwetki) i to na jednym marnym zdjęciu PR-owcy Handzla mu ucięli.

Rozumiemy, że każda władza dba o swój wizerunek, pokazuje swoje (nawet, jak nie są ich) osiągniecia i ukrywa porażki. To wszystko oczywiste i zrozumiałe. Ale to, co trzymamy w ręku przychodzi ludzkie wyobrażenia o promocji, PRze  i reklamie.

Nie wierzymy, że biuletyn ten przed drukiem został zaakceptowany przez prezydenta. Nikt nie może być takim megalomanem, nie może mieć takiego braku dystansu do samego siebie i nikt nie może być takim idiotą, żeby nie wiedzieć, że po prostu takie działanie, jak umieszczanie na 44 stronach swoich 77 zdjęć jest działaniem przeciwskutecznym.

Prezydent, tak dużego miasta, jak Nowy Sącz na pewno zdaje sobie z tego sprawę, więc odpowiedź dlaczego taki materiał się ukazał może być tylko jedna.

PRowcy ratuszowi postanowili sobie z pana prezydenta zrobić jaja, taki niewinny żart w tych ponurych pandemicznych czasach. Coś dla rozbawienia siebie i innych. Bo przecież trudno nam uwierzyć, że p. Waśko z p. Porębą (bo pewnie oni, za to odpowiadają) mogliby specjalnie chcieć ośmieszać pana prezydenta. Szkoda tylko , że zrobili to nie z własnych, prywatnych pieniędzy…

P.S. Co ciekawe, w całym tym „materiale promocyjnym” brakuje jednej informacji – kto (my wiemy oczywiście kto) ten materiał drukował i kasę za to przytulił.

 

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: Biuletyn Informacyjny UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. qwerty pisze

  skup sie na osobie błazna mularczyka który wypłacił sobie 60tys za zdalne obrady których nie było co autorku?? nie zamieciesz tego pod dywan pseudoartykułem !!!

 2. keisyr pisze

  Prezydent Nowego Sącza Handzel jest psychopatą i dlatego tak często widnieje Jego zdjęcie w Biuletynie !
  Ja wracam do stadionu dla Sandecji Nowy Sącz i nie tylko.
  Ratusz przełożył podpisanie umowy z wykonawcą stadionu, prawdopodobnie po moich wpisach, oto one:

  Wojewoda Małopolski
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sacza

  Prosze zatrzymac budowe wsiowego ministadioniku na 4 tys. miejsc w Nowym Saczu !
  Taki ministadionik przynosi straty !
  Takie ministadioniki buduje sie po wsiach !
  Tylko arena na 10 tys. miejsc z zapleczem handlowo uslugowym sciagnie inwestora do Sandecji i zapewni jej gre w 1 lidze !
  Taka arena pozwoli tez organizowac duze imprezy kulturalne i rozrywkowe
  Wsiowy ministadionik to wyrzucanie pieniedzy w bloto !
  Dla subregionu sadeckiego w ilosci 550 tys. ludzi budowa stadioniku na 4 tys. miejsc to przestepstwo !

  W 1 lidze piłkarskiej nikt nie gra na stadionach wielkości 4 tys. miejsc ! Takie ministadioniki buduje się po wsiach ! Aby stadion przynosił dochód jego pojemność musi być około 10. tys miejsc plus pełne zaplecze handlowo-gastronomiczne !
  Ministadionik na 4 tys. miejsc to kompromitacja Nowego Sącza w Polsce i upadek Sandecji !

  Panie Przewodniczący Kądziołka,
  Proszę nie dopuścić do powstania wiejskiego ministadioniku Handzla na 4.5 tys miejsc w Nowym Saczu !
  Chyba że Handzel wybuduje ten syf za własne pieniądze !
  Proszę spojrzeć na aktualne budowane stadiony w ekstraklasie i 1 lidze piłkarskiej oraz ich pojemności

  Nazwa Kluby Miasto Pojemność docelowa
  Stadion Wisły Płock
  Wisła Płock 15 000
  Stadion ŁKS-u
  ŁKS Łódź 18 000
  Zagłębiowski Park Sportowy
  Zagłębie Sosnowiec 11 600
  Stadion Floriana Krygiera
  Pogoń Szczecin 20 500
  Stadion Radomiaka
  Radomiak Radom 15 000

  Handzel dlaczego chcesz dyskryminować ludzi !
  Dlaczego goście na projektowanym przez Ciebie stadionie w Nowym Sączu nie mają zadaszonej trybuny !
  Panie Kądziołka proszę ten zamysł dyskryminacji ludzi przez Handzla zgłosić do PZPN !

  Szanowna Redakcjo,
  Proszę cały mój komentarz przekazać Pani Przewodniczącej Mularczyk

 3. Jack pisze

  A ciekawe kto przytulił za rewitalizację Lasku Falkowskiego? Przetarg unieważniono, nowego nie było a zadanie wykonane??

 4. Rene pisze

  Rzeczywiscie masakra…77 fot!!

Zostaw odpowiedź