miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rozbiórka Mostu Heleńskiego trwa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 430

W minionym tygodniu ruszyła rozbiórka mostu Józefa Piłsudskiego zwanego potocznie Mostem Heleńskim. Przeprawa, która służyła Sądeczanom kilkadziesiąt lat, jest sukcesywnie wyburzana. Natomiast do dwóch miesięcy powinniśmy zobaczyć, jak powstaje nowa konstrukcja mostu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nie będzie niskopodłogowego szynobusu! Dlaczego?

 

– Obecnie zostało już wykonane w granicach 25-27% rozbiórki obiektu. Myślę, że za około dwa, dwa i pół tygodnia płyta mostu zostanie rozebrana. Później będą trwały prace porządkowe, a wykonawca na bazie tych filarów, które teraz stoją, będzie budował konstrukcję tymczasową do momentu powstania właściwego obiektu. Za miesiąc, półtorej będzie można zaobserwować powstawanie rusztu, a później całej konstrukcji. Prowadzone są też prace związane z budową jednego filara oraz przyjechała palownica i będą wiercone otwory pod pale – mówił o postępach i planowanych pracach Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

Główne prace rozbiórkowe trwają, a pogoda sprzyja prowadzonym działaniom. – Poziom Dunajca jest dobry i można prowadzić prace związane z przygotowaniami pod właściwy obiekt mostowy. Bardzo ważne jest, aby te rzeczy, które nie specjalnie będą widoczne na zewnątrz i są zlokalizowane przy gruncie, mogły zostać wykonane przy tak niskim stanie Dunajca – podkreślał Grzegorz Mirek.

 

 

Oprócz wyburzania przeprawy nad Dunajcem trwają prace związane z przebudową ciągu komunikacyjnego ul. Krakowskiej, ul. Legionów i ul. Bulwar Narwiku. – Przystąpiono już do robót kanalizacyjnych, które przysuwają się do skrzyżowania, aby za niedługo je zamknąć. Chcemy maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny, aby przebudować to skrzyżowanie i przywrócić ruch. Mam nadzieję, że wystarcza nam te dwa miesiące i pogoda nam dopisze dodaje dyrektor MZD.

 

 

 

MK
Fot., wideo: MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.