miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rozbudują monitoring w Nowym Sączu

3 1 357

Wszystko wskazuje na to, że w Nowym Sączu pojawią się kolejne kamery. Łącznie według planów sądeckiego Magistratu do końca tego roku ma być ich około 100. Znajdą się one na skrzyżowaniach ulic, na osiedlach, ale też na budynkach szkół. Wszystko po to, żeby było bezpieczniej. 

Czytaj również: Ekipa z Nowego Sącza nie odpuszcza! Polscy strażacy uratowali 10 osobę

 

– W najbliższym czasie planujemy podłączenie kolejnych kamer. W najbliższym czasie monitoringiem obejmiemy rondo u zbiegu ulic Tarnowskiej i Witosa. Obecnie mamy podłączonych online 50 kamer, które na jednej zmianie obsługuje dwóch operatorów. Najwięcej kamer mamy na osi między Rynkiem, Jagiellońską, Aleje po dworzec kolejowy – poinformował dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu, Krzysztof Setlak na antenie Radia ESKA.

W ostatnim czasie nowe kamery miejskiego monitoringu pojawiły się między innymi na Placu Trzeciego Maja oraz na dużym parkingu w okolicach ronda Solidarności w Nowym Sączu. W najbliższym czasie do sieci będą podłączone kamery, które są zainstalowane na budynkach miejskich szkół. One cały czas działają, ale obraz z nich na razie nie trafia do centrum monitoringu, informują dziennikarze ESKI.

fot.: Ilustracyjne (pixabay.com)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Iloraz pisze

    Będzie lepiej widać dziury w drogach.

  2. art. 49 pisze

    Miło słyszeć, że przez całą dobę 2 ludzi obserwuje Aleje Batorego & Wolności. To może w końcu policja będzie miała czarno na białym, że przed większością przejść dla pieszych, niemalże przez cały dzień, a często i w nocy, parkują samochody w odległości mniejszej, niż 10 m, skutecznie uniemożliwiając dostrzeżenie wchodzących na jezdnię pieszych. Zgłaszanie na Krajową Mapę Zagrożeń nie przynosi poprawy. Jak nie przestaniecie tam tak parkować, to zacznę wysyłać pocztówki na Grottgera z dobrze widocznymi rejestracjami – piszę całkowicie poważnie. Udanych stawiennictw na komendzie! Nie zapomnijcie portfela!

  3. waliccie pisze

    ku#wa katolu ty

Zostaw odpowiedź