miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Rozpoczął się remont ul. Bulwar Narwiku oraz Krakowskiej! [ZDJĘCIA]

2 1 536

Długo wyczekiwana przez mieszkańców renowacja ul. Bulwar Narwiku ruszyła pełną parą. Pod mostem na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu działają pracownicy oraz ciężki sprzęt. Równolegle rozpoczął się też remont ul. Krakowskiej. Prace potrwają do końca kwietnia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kładka nad ul. Nawojowską będzie gotowa w połowie czerwca! [ZDJĘCIA]

 

– W grudniu 2018 roku, po objęciu przeze mnie urzędu prezydenta Miasta Nowego Sącza dokonaliśmy audytu najważniejszej inwestycji, czyli mostu na rzece Dunajec. Wykazał on, że oprócz opóźnień w realizacji tego zadania nie została zachowana również kompleksowość. Nie wykorzystano sytuacji, że zamknięta została przeprawa mostowa i nie zrealizowano ważnych remontów. Postanowiłem podejść do sprawy kompleksowo, udało się w bardzo szybkim czasie znaleźć wykonawców i przeprowadzić cały proces. Kilometr nawierzchni na ul. Krakowskiej, od mostu w kierunku Chełmca będzie wymieniony i to samo dotyczy ul. Bulwar Narwiku – na odcinku 500 metrów. Mam nadzieję, że realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli nam na wiele lat zapomnieć o dziurach w tej części naszego miasta. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia, które teraz się pojawiają, ale wydaje nam się, że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Korzystamy z okazji, że most jest jeszcze zamknięty – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

W ramach rozpoczętych prac remontowych przewidziano wykonanie: warstw asfaltowych, ścieków ulicznych oraz korekt zniszczonych i zdeformowanych krawężników. Renowacja w obu przypadkach została podzielona na cztery etapy, aby ruch drogowy przebiegał w miarę płynnie. W trakcie prowadzonych robót ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

– Chcemy zakończyć te roboty przed końcem kwietnia, aby przejezdność odbywała się bez zakłóceń po otwarciu mostu na Dunajcu. Roboty będą prowadzone etapami zarówno na ul. Bulwar Narwiku, jak i na ul. Krakowskiej. Będziemy zamykać to czteroodcinkowymi kawałkami, a przy warstwie wiążącej i ścieralnej będzie to zamknięcie całkowite, aby zlikwidować szew technologiczny, który pojawia się w osi i jest dodatkowym punktem zapalnym dla powstawania kolejnych deformacji. Reagujemy troszkę ze spóźnionym zapłonem, ale mam nadzieję, że wykorzystamy okres zamknięcia mostu. Poprzednicy nie zdecydowali się wykonać remontu w odpowiednim czasie i dlatego musimy teraz brać rzeczywistość taką, jaka jest i wykonywać te roboty w tym momencie dla mieszkańców – powiedział Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

W środę (3 kwietnia) rozpoczęła się modernizacja ul. Krakowskiej na odcinku od ul. Św. Heleny do ul. Papieskiej. W związku z tym nie ma możliwości postoju samochodów od ul. Dunikowskiego do przejazdu kolejowego. Na ul. Bulwar Narwiku w czwartek (4 kwietnia) ruszył I etap renowacji (od mostu na ul. Lwowskiej, pas ruchu od strony rzeki Kamienica) na długości około 250 metrów. Planowany termin zakończenia remontu to 30 kwietnia.

Autobusy MPK kursują bez zmian. W czasie prac naprawczych może jednak ulec zmianie lokalizacja niektórych przystanków. Informacje na ten temat można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: http://www.mpk.nowysacz.pl/.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Kszyś pisze

    A co z al. Piłsudskiego od „dzikiego” ronda do zjazdu w Nawojowską, droga w stanie agonalnym, a wyboje, że można organizować konkursy skoków.

    1. xaxa1212 pisze

      dasz pieniadze to beda!

Zostaw odpowiedź