miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ruszyła renowacja ul. Wąskiej! Za chwilę remont nawierzchni wokół rynku [ZDJĘCIA]

0 1 757

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace remontowe na ul. Wąskiej w Nowym Sączu. Od czwartku (11 lipca) ruszy również renowacja nawierzchni wokół rynku, która będzie prowadzona etapowo. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, będą utrudnienia.

 

Czytaj również: Nawierzchnia rynku zostanie wkrótce zmodernizowana! Jest zgoda radnych [ZDJĘCIA]

 

– Prowadzimy rozbiórkę kostki, która zostanie ponownie ułożona, a brakujące elementy zostaną uzupełnione. Na ul. Wąskiej zostanie zrobione odwodnienie oraz izolacja ścian przylegających budynków. Nawierzchnia zostanie wzmocniona spoiną żywiczną i będzie na tyle równa, na ile pozwala kostka granitowa – podkreślił Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Niestety Miasto nie jest w całości właścicielem kamienicy, która przylega do ul. Wąskiej– Oczywiście będziemy się starać, żeby Miasto przejęło cały budynek. Jestem otwarty na pomysły przedsiębiorców i mam nadzieję, że uda się ożywić tę część starówki. Jeżeli są jakieś pomysły lokowania tam na przykład hotelu, hostelu, restauracji czy sklepów, to jestem otwarty na rozmowy – wyartykułował Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Modernizacja nawierzchni wokół nowosądeckiego rynku będzie prowadzona etapowo. Jak zapewnił dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu całkowitego zamknięcia ulic nie będzie. – Chcemy w miesiącach wakacyjnych, czyli w tym okresie gdzie jest mniejsze natężenie ruchu, zrobić ciągi komunikacyjne Jagiellońska, Piotra Skargi oraz Kazimierza Wielkiego. Później będziemy remontować przedłużenie ul. Lwowskiej do Hoffmanowej i odcinek w kierunku ul. Romanowskiego – powiedział Adam Konicki.

W I etapie przebudowany zostanie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną. Po pozostałych jezdniach rynku ruch będzie się odbywał dwukierunkowo.

Renowacja ul. Wąskiej (za 239 998, 19 złotych brutto) powinna zakończyć się do 30 sierpnia, z kolei zakończenie remontu nawierzchni wokół rynku (za 3 514 719, 86 zł brutto) planowane jest na 29 listopada. Wykonawcą prac remontowo-budowlanych jest Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna, wyłoniony w drodze przetargu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź