miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ruszyły zapisy na pierwsze zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

0 561

Warsztaty Szkoły dla Rodziców i Wychowawców prowadzone są od 20 lat przez Halinę Czerwińską, prezesa Fundacji Ostoja w Nowym Sączu. Obecnie trwają zapisy na pierwsze zajęcia pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”.

 

Czytaj również: Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ stacjonowało na sądeckim rynku!

 

– Rodzice, posyłając dzieci na lekcje, często mówią im, że chętnie sami wróciliby się do szkoły. Teraz mają taką możliwość. Właśnie ruszyły zapisy na pierwszy cykl zajęć pn. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. W tych naszych pragnieniach powrotu do szkoły często kryje się chęć ucieczki przed obowiązkami dorosłego życia, przed trudem wychowania. Tymczasem są znacznie skuteczniejsze metody radzenia sobie z problemami niż „wagary”. Nasze „lekcje” mają formę warsztatów. Dorośli, pracując w grupach (maksymalnie 15-osobowych) mają okazję przećwiczyć swoje umiejętności wychowawcze, wymienić doświadczeniami, zastanowić się nad swoją postawą. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to przede wszystkim nauka dialogu, który jest punktem wyjścia do budowania relacji z drugim człowiekiem i kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku – powiedziała Halina Czerwińska, psychoedukator, lider i trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w Nowym Sączu.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Dedykowany jest nie tylko rodzicom, ale też nauczycielom i wszystkim innym osobom, które na co dzień pracują z maluchami i młodzieżą. Zdobyte umiejętności nie tylko pozwolą wzmocnić relacje ze swoimi dziećmi, ale w praktyce służą całej rodzinie.

– Do Szkoły dla Rodziców i Wychowawców wysłała nas nasza córka. Rodzice jej koleżanki brali udział w warsztatach i chciała, żebyśmy też takie przeszli. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni. Szkoła zbliżyła nas jeszcze bardziej do siebie, umocniła nasze małżeństwo. Silne małżeństwo, to i silne dzieci – powiedzieli Anna i Mariusz Kochankowie, absolwenci Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w Nowym Sączu.

Pierwsze zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców odbędą się we wtorek (25 września) o godz. 17:00 w siedzibie Fundacji Ostoja przy ul. Pijarskiej 17/A w Nowym Sączu.

Zapisy na pierwszą część cyklu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” potrwają do 21 września. Szczegóły rekrutacji pod nr tel.: 507 700 471 lub e-mailem: poradniaostoja@gmail.com. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane, proszone są o zgłaszanie swojego udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: www.ostoja.szkola.pl.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Fundacja Ostoja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź