Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w Nowym Sączu? Sprawa wciąż nieprzesądzona!

0 154

Decyzja o tym, że siedziba Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców nie będzie się jednak mieścić w Nowym Sączu, nie jest decyzją ostateczną. Jak zaznacza minister Wiesław Janczyk dyskusje na ten temat trwają w Warszawie. Ponadto politycy mają zabiegać aby tutaj powstała filia czy oddział tej instytucji, gdyby nie udało się ulokować głównej siedziby w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: W kwietniu poznamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u

 

Chociaż ustawa została już zatwierdzona przez Sejm i trafiła do Senatu, to jak się okazuje lokacja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Nowym Sączu nie jest przesądzona. – W Warszawie dyskutuje się o tym dalej, ponieważ nie wpisano literalnie do ustawy lokalizacji. Jest to dyskusja uprawniona, chociaż niełatwa – komentuje sytuację minister Wiesław Janczyk.

Polityk zaznacza także, że istnieje plan B. – Natomiast jeżeli nie będzie możliwe posadowienie tej instytucji w Nowym Sączu, co jest wyzwaniem wręcz abstrakcyjnym, zabiegamy mocno o to, aby powstała tutaj chociaż jakaś filia czy oddział tego rzecznika – mówił minister, zaznaczając, że kwestia ta powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch miesięcy.

W Warszawie jednak nie jest przedstawiany obecnie żaden plan B, ponieważ przedstawiciele Sądecczyzny póki co mają zabiegać o ulokowanie tej instytucji na Sądecczyźnie. Jak zaznacza polityk sprawa ta ma swoje mankamenty, choćby w postaci odległości miasta od niektórych rejonów kraju. – Dla przedsiębiorców, którzy mieliby korzystać z porad i usług rzecznika i nie robiliby tego drogą mailową, to wyprawa do Nowego Sącza np. z północnej i zachodniej Polski byłaby odległa. W związku z tym plan B jest bardziej realny. Rozmowy trwają – dodaje Wiesław Janczyk.

O tym, czy w Nowym Sączu pojawi się instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców czy jego filia przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

MK
Fot.: MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.