miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego pod pomnikiem [ZDJĘCIA]

1 781

Nowosądeczanie uczcili pamięć Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu jego imienin pod pomnikiem przy Al. Wolności. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na Osiedlu Dąbrówka powstanie Dom Kultury? Michał Kądziołka interweniuje

 

We wtorek (19 marca) pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Al. Wolności w Nowym Sączu odbyły się imieniny tego wielkiego człowieka, który wpisał się głęboko w karty historii naszego regionu oraz całej Polski.

Wciągnięcie flag narodowych na maszt miało miejsce o godz. 10:00, następnie zaciągnięta została warta honorowa przez Związek Strzelecki „Strzelec” OSW.

Klasy mundurowe oraz zaproszeni goście zebrali się pod pomnikiem obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu już o godz. 11:00, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Sławomir Szczerkowski – komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Wiązanki kwiatów złożyli zarówno zaproszeni goście i mieszkańcy miasta, jaki i prezydent Nowego Sącza w asyście strzelców. Ponadto hołd Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oddali przedstawiciele parlamentarzystów oraz wielu innych sądeckich ugrupowań. Na zakończenie wokaliści Miejskiego Ośrodka Kultury i uczestnicy uroczystości wykonali pieśni legionowe.

Wydarzenie kulturalne jak zwykle poprowadził sądecki konferansjer Janusz Michalik – kierownik Działu Artystycznego Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jam Sądeczanin pisze

    Imieniny Piłsudskiego widziane od tyłu ; Zwyczajem PRL spędzono dzieci ze szkół. Pod pomnik nie dokończony a odsłonięty, Główną oprawą i pomysłodawcą imienin był Związek Strzelecki „Strzelec” z pomocą paru osób z Teatru Robotniczego . Złożenie kwiatów przez delegacje różnych instytucji , z których wyraźnie wyróżniła się Gazeta Polska która zapomniała o kwiatku dla Naczelnika Piłsudskiego . Tak że nie można powiedzieć że Sądeczanie obchodzili imieniny Piłsudskiego jak przed wojną bo Sądeczan nie było , były tylko delegacje. Wielu Sądeczan nawet nie wie kto to jest ten na koniu który przepędził z tego miejsca żołnierzy Sowieckich i ich pomnik. Komitet budowy pomnika nie podpisał , brakło pieniędzy w budżecie miasta. A mieli go finansować Sądeczanie
    Tak to widziane od tyłu nie dorobione Imieniny jak i pomnik , i dla kogo? Widziane przez Sądeczanina .

Zostaw odpowiedź