miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecki Elektryk otrzymał nową drukarkę 3D od firmy Aptiv z Krakowa [ZDJĘCIA]

0 1 025

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu zyskali nowy nabytek, który z pewnością posłuży do rozwijania talentów manualnych. Drukarka 3D została podarowana szkole przez znaną na polskim rynku firmę Aptiv z Krakowa. Jest to już drugi taki sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu pracowni automatyki budynkowej.

 

Czytaj również: Wiśniowski ufundował stypendia dla uczniów Elektryka! [ZDJĘCIA]

 

– Z Centrum Technicznym Aptiv z Krakowa (wcześniej firmą Delphi) współpracujemy od kilku lat. Możemy na nich zawsze liczyć, sponsorują oni nagrody dla zwycięzców Pikników Naukowych, które są organizowane w naszej placówce. W sumie współpraca trwa już ok. czterech lat. Nasza młodzież co jakiś czas pojawia się w zakładach firmy. Pierwsza drukarka została zakupiona przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk trzy lata temu i okazała się ona naprawdę przydatna dla młodzieży, która za jej pomocą może tworzyć wszelakiego rodzaju urządzenia i w ten sposób nabywać umiejętności techniczne, które będą przydatne w przyszłości – powiedział Marek Ryglewicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Sądecki Elektryk w specjalnej rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Aptiv jest firmą wysokich technologii, która integruje bezpieczniejsze, bardziej przyjazne środowisku i zapewniające lepszą łączność rozwiązania dla branży motoryzacyjnej oraz transportowej. Z siedzibą w Dublinie, Aptiv prowadzi centra techniczne, zakłady produkcyjne i biura wsparcia klienta w 46 krajach. Centrum w Krakowie zostało otwarte w lipcu 2000 roku czyli działa już osiemnaście lat.

– Automatyczny barman, który stworzyliśmy to nasz autorski pomysł i wykonanie. Urządzenie sporządza różnego rodzaju napoje i drinki według upodobań oraz ilości, jaką zada sobie użytkownik. Ponadto dysponuje ono dosyć efektownym systemem oświetlenia czyli wbudowanym systemem audio. EASY BARman jest bardzo dokładny w dozowaniu ilości napojów, dzięki wbudowanej wadze, posiada również kontrolę antyalkoholową w postaci kart, co ogranicza dostęp młodym użytkownikom. Drukarka 3D okazała się niezwykle pomocna w stworzeniu przez nas barmana. Ułatwiła ona pracę. Elementy o skomplikowanym kształcie jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać według własnego pomysłu, bez żadnych ograniczeń dzięki tej drukarce. Części z druku 3D są wytrzymałe i sprawdzają się w profesjonalnym, komercyjnym użytkowaniu – powiedzieli zgodnie Filip Oleksy i Mateusz Garwol, maturzyści z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Kilkanaście osób, które pracują w Centrum Technicznym Aptiv w Krakowie to absolwenci Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Firma oferuje również płatne praktyki dla uczniów Sądeckiego Elektryka w okresie wakacyjnym i to jest bardzo ważne. Drukarka 3D to koszt ok. 3 tysięcy złotych, a więc wsparcie jest niezwykle cenne i przydatne.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź