miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie obchody 100-lecia niepodległości pod patronatem Prezydenta RP

0 402

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad głównym wydarzeniem nowosądeckich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – ponownym pochówkiem generała Bronisława Wilhelma Pierackiego. Uroczystość ta odbędzie się 14 października 2018 r. w Nowym Sączu. 

– Patronat ten ustanowiony został przez prezydenta RP nad projektami, które wpisują się w rocznicowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości i służą godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków informuje Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. 
 
„Dla uhonorowania postaci i zasług gen. Bronisława Wilhelma Pierackiego, polskiego dowódcy i polityka, uczestnika walk o niepodległość Polski, ministra II Rzeczypospolitej i Kawalera Orderu Orła Białego w uznaniu dla organizatora uroczystości – Władz Samorządowych Miasta Nowego Sącza; z wyrazami wdzięczności dla wszystkich, którzy przez lata zabiegali o przywrócenie należnego miejsca spoczynku Generała; w przekonaniu, że Jego patriotyzm i męstwo będą inspiracją do pracy dla dobra Ojczyzny” – czytamy w oficjalnym piśmie nadesłanym przez Kancelarię Prezydenta RP.  

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź