miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: kolejny garaż dla karetek!

0 627

Zakończył się kolejny etap modernizacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym razem zakres prac będących kontynuacją programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 r. obejmował między innymi modernizację budynku garażowego, w którym stacjonują trzy zespoły wyjazdowe.

Czytaj również: Powiatowe Centrum Sportu – największa inwestycja tej kadencji!

Każde miejsce postojowe ambulansów zostało wyposażone w automatycznie otwierane bramy, co umożliwia szybszy wyjazd do pacjenta. Zmiany dotyczyły również rozwiązań architektonicznych w pomieszczeniu dawnego garażu. Ponadto na budynku administracji, warsztatów i stacji diagnostycznej pojawiły się nowe elewacje.

– Przypomnę, że podczas obecnej kadencji samorządu powiatowego nie tylko wymieniliśmy stare karetki na nowoczesny tabor, odnawiając całą flotę – zakupując lub pozyskując 14 ambulansów, ale też prowadziliśmy prace remontowe budynków pogotowia, które nie były modernizowane od kilkudziesięciu lat – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z Waldemarem Kubińskim, koordynującym zespołami wyjazdowymi SPR oglądał zakończoną ostatnio inwestycję.

– Całość inwestycji zamknęła się kwotą ponad 600 tysięcy złotych, która w całości pochodziła z budżetu Pogotowia. W tegorocznych planach jest jeszcze wymiana nawierzchni całego placu przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu na terenie należącym do Pogotowia – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź