miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Veto! Partia KORWiN w Nowym Sączu broni przedsiębiorców i przedstawia projekt ustawy anty lockdownowej

1 1 064

Szanowni Państwo, na dzisiejszej konferencji prasowej należy zacząć od jednego hasła, Sądeckie Veto! Idziemy po wolność! Nie ma czegoś takiego, że gospodarka będzie zamknięta – mówił Bartłomiej Górka, organizator konferencji prasowej i wiceprezes Młodych dla Wolności w Nowym Sączu. Partia KORWiN w Nowym Sączu przedstawiła projekt ustawy antylockdownowej i zachęcała do udziału w zbiórce podpisów.

 

Czytaj również: Pożar strawił dorobek życia Czesława Poręby! Wszyscy możemy pomóc [Akcja charytatywna]

 

Wczoraj, 31 stycznia o godzinie 10:00 rozpoczęła się konferencja prasowa w której udział wzięli lokalni działacze partii KORWiN/Konfederacji – Bartłomiej Górka, Krzysztof Rzońca i Ryszard Wilk w towarzystwie przedstawicieli branży turystycznej i fotograficznej. Wspólnie skrytykowali oni decyzje rządu i zaznaczyli, że pomoc przez niego udzielana jest tylko iluzoryczna.

Szanowni Państwo, ten kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten wychodzi na idiotę. Mieliśmy rację, mamy rację! Ale to nie o rację tutaj chodzi, a o byt milionów Polskich obywateli, chodzi o przedsiębiorców, chodzi o pracowników, ale przede wszystkim chodzi o nas wszystkich, o konsumentów. Dlatego jako partia KORWiN i Konfederacja przedstawiamy konkretny projekt ustawy antylockdownowej – mówi Krzysztof Rzońca, który przedstawił wspomniany projekt który opiera się na pięciu, podstawowych punktach. Otwarcie wszystkich działalności gospodarczych zamkniętych bezprawnie na podstawie rozporządzeń. Zniesienie kar administracyjnych za otwarcie działalności gospodarczej. Zniesienie przepisów mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek ograniczeń spowoduje odcięcie od pomocy ze strony publicznej. Zniesienie obowiązku zwrotu kwoty stanowiącej równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się w tej kwestii postępowań. Zniesienie odmowy przyznania pomocy publicznej przy niestosowaniu się do obostrzeń.

Szanowni państwo, jestem przedstawicielem branży fotograficznej. Lockdown branżę fotograficzną, zresztą nie tylko, zmiótł z powierzchni ziemi. W moim przypadku jest to około 80% spadku przychodu. Rząd niby próbował nas ratować tymi tarczami antykryzysowymi, ale troszeczkę nas zrobił w jajo, bo niby zapowiada, że za dwa tygodnie będzie inaczej, a cały czas jest tak samo! – mówił Ryszard Wilk.

Sytuacja w turystyce jest dramatyczna, ponieważ turystyka pracuje z wyprzedzeniem, czyli na przykład na jesień sprzedajemy wycieczki na wiosnę. W tym roku tej wiosny w ogóle dla nas nie było, a właściwie nie było całego roku – mówiła przedstawicielka branży turystycznej zaznaczając, że branża turystyczna ciągnie za sobą hotelarstwo czy gastronomię ze względu na brak wycieczek.

Partia KORWIN zachęca do uczestnictwa w zbiórce podpisów i kontaktu z Krzysztofem Rzońcą, który koordynuje zbiórkę w Nowym Sączu.

źródło i fot.: Konfederacja

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. koleszkaleszka pisze

    Kto to jest ten cap w muszce? Pociesznie zapozował.

Zostaw odpowiedź