miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanka Kamila Koziara najlepszą kosmetolog na świecie!

2 6 437

Pochodząca z Nowego Sącza Kamila Koziara została najlepszym kosmetologiem globu podczas odbywającej się w Las Vegas (USA) imprezy The Skin Games 2019. Oprócz tego tytułu Kamila zdobyła również pierwsze miejsce w dodatkowych kategoriach. Kamila pokonała setki kontrkandydatek z całego świata!

 

Czytaj również: Sądecki bokser oszukany podczas walki w Wielkiej Brytanii?

 

The Skin Games jest to międzynarodowy konkurs, w którym kosmetyczki, kosmetolodzy oraz lekarze z całego świata przeprowadzają 8-tygodniowy program. Uczestnicy raz w tygodniu robiąc zabieg i przepisując specjalną pielęgnacje (którą model/modelka stosuje między zabiegami w domu) maksymalizują poprawę wyglądu i jakości skóry np. eliminując trądzik, zmarszczki, usuwając przebarwienia itd).

 

Kilka tytułów Kamili zgromadzonych podczas jeden imprezy robi wrażenie!

 

Jest 13 kategorii The Skin Games. Każdy uczestnik biorący udział w konkursie nagrywa film z każdego zabiegu w wybranej kategorii (8 tygodni 8 filmów ) i wysyła do The Skin Games gdzie spośród dziesiątek (może nawet setek) osób tylko 10 zapraszanych jest do finału.

 

 

 

 

– Zdecydowana większość uczestników jest z USA lub krajów, gdzie język angielski jest narodowym językiem, ponieważ cała terminologia jest w języku angielskim – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Kamila Koziara. W tym roku udało mi się zakwalifikować do finałów w kategoriach: Pigmentation – przebarwienia, Acne – trądzik, Compromised skin – wrażliwa skóra z uszkodzoną bariera, People choice – wybór ludzi – dodaje Kamila.

W kolejnym etapie The Skin Games podczas 3 dni owego eventu każdy uczestnik staje przed 8 osobowym Jury które przeprowadza wywiad oraz zadaje pytania (tak jak na egzaminie w szkole) w danej kategorii. Padają pytania z zakresu:
analizy skory
wiedzy na temat leczonego problemu
co powoduje dany problem i jak go unikać
świadomego dobierania składników i protokołów zabiegów

W ostatnim dniu organizowana jest gala wręczenia nagród. Kamila Koziara zdobyła: pierwsze miejsce w kategoriach Pigmentation, Acne. Trzecie miejsce w kategorii People Choise oraz najważniejszą nagrodę Esthetican of the Year 2019 najlepszy kosmetolog 2019 roku The Skin Game.

– Już w liceum zaczęłam interesować się pielęgnacja skóry, gdyż wtedy jako nastolatka miałam z nią problemy. Wybrałam wiec studia kosmetologiczne by móc dowiedzieć się więcej o ich leczeniu i zapobieganiu – wyjaśnia Kamila Koziara. – Ukończyłam studia licencjackie na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, a następnie studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie podczas których podjełam prace w Mariposa med spa w Nowym Sączu. Po zdobyciu tytułu magistra kosmetologi przez rok pracowałam w szkole Cosinus jako nauczyciel kosmetyki w szkole policealnej. Moje zainteresowanie kosmetologią bardzo szybko stało się moją wielką pasja która ciągle mnie nakręca i motywuje do uczenia się nowych rzeczy – uzupełnia mistrzyni.

Kamila Koziara w 2014 roku wyjechała do Londynu, gdzie przez ponad 5 lat pracuje jako kosmetolog i General Manager kliniki WT Skin w dzielnicy Richmond. W 2018 roku brała udział w konkursie The Skin Games w San Francisco, gdzie w Kwietniu 2018 zdobyła 5 miejsce w kategorii Age Managment oraz 3 miejsce w kategori People Choice. – Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Jako kosmetolodzy nie tylko poprawiamy wygląd i jakość skóry, ale przede wszystkim pomagamy innym wyzbyć się kompleksów i odzyskać pewność siebie. Nie tylko leczymy skóry, ale również uświadamiamy jak ważne jest holistyczne podejście do problemu, ponieważ często problemy skóry wiążą się z dieta i stylem naszego życia – dodaje Kamila.

Rafał Kmak
fot. Kamila Koziara, FB, youtube.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. miastons pisze

    Pytanie do autora tekstu: gdzie leży “Las Vegas”?

    1. Damian pisze

      Jest to jeden z popularniejszych stanów w USA 😉

Zostaw odpowiedź