miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Samochodówka wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

0 888

Na początku kwietnia we Wrocławiu odbył się Kongres Powiatów „Dobry Zawód”. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło do udziału w nim Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Sądecka Samochodówka reprezentowała wszystkie szkoły w Polsce, które kształcą uczniów w branży motoryzacyjnej.

 

Czytaj również: Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

– Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością. Odbyliśmy wiele rozmów, a także podjęliśmy działania mające na celu promocję naszej szkoły i miasta Nowego Sącza w sektorze edukacji. Zaprezentowaliśmy dorobek i 63 lata tradycji naszej placówki. Mieliśmy okazję zaprezentowania Minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej tego, czym wyróżnia się nasza szkoła na tle innych. Cieszymy się z wyróżnienia, gdyż byliśmy na kongresie jedyną samochodówką z terenu Polski i jedyną szkołą z Małopolski – powiedział Jerzy Liber, nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu kształci obecnie na poziomie technikum w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik, mechatronik, spedytor i logistyk. Prowadzi również szkołę branżową I stopnia w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, mechanik motocyklowy oraz kierowca-mechanik.

Kongres Powiatów „Dobry Zawód” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Uczestniczyli w nim m.in.: przedstawiciele Ministerstw, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Prócz debaty nt. zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym, jakie są planowane od roku szkolnego 2019/2020, uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą najlepszych w Polsce szkół kształcących w różnych zawodach, poszukiwanych na rynku pracy.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź