miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skarb państwa przekazał kamienicę na ul. Sienkiewicza. Powstanie tam Centrum Krwiodawstwa i Edukacji Krwi

0 695

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało nieruchomość na potrzeby jednostki państwowej: nowosądeckiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. O sprawie informowaliśmy tuż przed świętami. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowoczesne Centrum Krwiodawstwa i Edukacji Krwi powstanie w Nowym Sączu – KLIK.

Jak przekazano w środowym komunikacie, na mocy podpisanej umowy przeniesiono własność nieruchomości znajdującej się przy ul. Sienkiewicza 44 w Nowym Sączu na rzecz RCKiK w Krakowie. Na pozyskanej od Skarbu Państwa nieruchomości powstanie budynek wyposażony w sprzęt do pobierania i preparatyki krwi, co – zdaniem sygnatariuszy – znacznie poprawi komfort krwiodawców, którzy od lat licznie oddają krew na terenie powiatu nowosądeckiego.

– Po ponad roku starań i ciężkiej pracy podpisano akt notarialny, dzięki któremu obiekt po byłej policji na ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu został przekazany na własność dla RCKiK w Krakowie. Po wyburzeniu obecnych obiektów, powstanie tam nowoczesne Centrum dla Krwiodawców oraz Centrum Edukacji Krwi – mówił Patryk Wicher, poseł na Sejm RP. – To wspólne dzieło, które z krwiodawcami ponad rok temu wymyśliliśmy na spotkaniu w moim biurze, zostało sfinalizowane – dodał poseł Wicher.

Podpisanie umowy w Ministerstwie w obecności Posła Patryka Wichra (pierwszy z lewej)

 

W planach oddziału RCKiK w Nowym Sączu jest również stworzenie w nowej siedzibie Centrum Edukacji. Jego celem będzie promocja wiedzy o krwiodawstwie wśród młodzieży, czyli potencjalnych krwiodawców oraz organizacja szkoleń dla personelu medycznego w zakresie krwiolecznictwa.

Wiceminister rozwoju i technologii Mariusz Golecki, cytowany w komunikacie wskazał, że dzięki zawartej umowie, Oddział Terenowy RCKiK w Nowym Sączu w istotny sposób poprawi swoją sytuację lokalową, a ich pracownicy warunki i komfort pracy.

źródło: PAP
fot.: Google Mapy

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź