miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Sklep z Policją” nareszcie otwarty! W Nowym Sączu będzie bezpieczniej? [ZDJĘCIA]

0 1 382

Przy ul. Rynek 21 w Nowym Sączu został otwarty tzw. „sklep z Policją”. W lokalu będą dyżurować dzielnicowi, a mieszkańcy i turyści będą mogli tam zasięgnąć informacji oraz zgłosić sprawę, która nie będzie wymagała obecności w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Grottgera. Czy dzięki uruchomieniu punktu w centrum miasta będzie bezpieczniej?

 

Czytaj również: Mularczyk: „Życzę wszystkim parlamentarzystom, także Piotrowi Naimskiemu, żeby na tej liście się znaleźli”

 

– W centrum Nowego Sącza pojawiła się Policja. Bardzo się cieszę, że tak szybko udaje się realizować zapowiedzi z kampanii wyborczej, moje obietnice wyborcze. Nasze poczucie bezpieczeństwa będzie większe i mocniejsze. Chciałem bardzo serdecznie podziękować sądeckiej Policji za otwartość oraz współpracę. Czują oni, że mieszkańcy chcą być blisko munduru policyjnego i chcą opieki. Dziękuję komendantowi Jarosławowi Tokarczykowi za to, że w tak szybkim czasie udało się nam zorganizować ten punkt w centrum miasta. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, gdzie zawsze będzie można się zwrócić z prośbą o pomoc – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel przekazał komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu Jarosławowi Tokarczykowi umowę oraz klucze do lokalu przy ul. Rynek 21 w Nowym Sączu. – Punkt przyjęć dzielnicowych powstał przede wszystkim dzięki naszym wspólnym rozmowom oraz inicjatywie prezydenta na przekazanie tych pomieszczeń. Otwarcie punktu bardzo dobrze się komponuje w program, jaki w 2017 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji otworzyło, a mianowicie: „Dzielnicowy bliżej nas” – podkreślił Jarosław Tokarczyk, komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Mieszkańcy oraz turyści będą mieli możliwość zasięgnąć informacji lub zgłosić sprawę, która nie będzie wymagała załatwienia w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Grottgera. Oprócz tego w tzw. „sklepie z Policją” przy ul. Rynek 21 będzie można się dowiedzieć, jakie imprezy i spotkania organizuje Policja. Dostępne będą ulotki reklamowe. W lokalu będzie można także zgłosić procedurę „Niebieskiej Karty”. – Mam nadzieję, że dzięki otwarciu tego punktu kontakt ze społeczeństwem będzie bliższy i ludzie będą zadowoleni, że blisko centrum można spotkać policjanta i porozmawiać z nim – dodał komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Dyżury dzielnicowych będą pełnione w dni robocze od godz. 8:00 do godz. 12:00, natomiast punkt będzie otwarty od godz. 8:00 do 20:00 (dwie zmiany). Lokal o powierzchni 30 m2, który znajduje się w kamienicy przy ul. Rynek 21 został oddany przez Urząd Miasta Nowego Sącza do użytku Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu na czas nieoznaczony. Koszty z tytułu opłat za media, świadczenia komunalne, utrzymanie lokalu oraz podatek od nieruchomości ponosić będzie komenda. Wartość inwestycji to 83684, 97 zł brutto. W lokalu znajduje się: pomieszczenie biurowe z aneksem socjalnym, wc oraz poczekalnia. Generalny remont przeprowadził Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź