miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skrzyżowanie pod zamkiem jest już zamknięte! Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

1 970

Od dzisiaj (16 lipca) zamknięte jest skrzyżowanie pod sądeckim zamkiem. Od godz. 8:00 rozpoczęły się prace związane z budową nowego ronda. Widać już pierwsze zmiany.

 

Czytaj również: Lewoskręt na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu wydłużony! [ZDJĘCIA]

 

Zgodnie z założeniami Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu skrzyżowanie pod ruinami zamku z dniem dzisiejszym (16 lipca) zostało wyłączone z ruchu drogowego.

Pierwszy etap prac zakłada usunięcie dotychczasowej nawierzchni. Asfaltu nie ma już na ul. Kazimierza Wielkiego. Na plac budowy wjechały maszyny budowlane.

 

 

Skrzyżowanie pod zamkiem jest jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście, przez które na co dzień przejeżdża wiele samochodów kierujących się w stronę centrum Nowego Sącza. Do sądeckiego rynku można teraz dojechać głównie ul. Lwowską, na której tworzą się ogromne korki.

Przypominamy, że w trakcie budowy nowego ronda obowiązują następujące objazdy:

W stronę centrum: ul. Witosa, Barską i Lwowską.

Do ul. Bulwar Narwiku: ul. Tarnowską, Witosa, Pieczkowskiego, Prażmowskiego i Kilińskiego.

Jednocześnie wyłączone z ruchu będą ul. Tarnowska – na wysokości ul. Paderewskiego oraz ul. Piotra Skargi – na wysokości ul. Bóżniczej.

Ponadto na ul. Kraszewskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Lwowskiej.

Informacje o nowych lokalizacjach przystanków i zmianach w kursowaniu autobusów można zobaczyć na stronie MPK Nowy Sącz.

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Plebs w Ratuszu w Nowym Saczu wymyślił ronda po obu stronach mostu heleńskiego, które zmniejszają dotychczasową ilość pasów ruchu !!! Bedzie jak na rondzie przy Galerii Trzy Korony, ktore całkowicie blokuje ruch samochodowy ponieważ w wyniku zbudowania ronda zmniejszono ilości pasów ruchu na dojeździe z 3 na 1 !!!

Zostaw odpowiedź