miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Służby na ul. Reguły w Nowym Sączu! Jest nakaz, odbiorą Pit Bulla właścicielom?

1 4 316

Dzisiaj (3 sierpnia), Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wydał nakaz odebrania właścicielom Pit Bulla, który uczestniczył w dramatycznym zdarzeniu z 27 lipca przy ul. Reguły. Pies ma trafić na szczegółowe badanie, które wykaże, czy należy do grupy ras niebezpiecznych.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pit Bull zaatakował kobietę i jej psa! [DRASTYCZNE NAGRANIE WIDEO]

 

W godzinach południowych Straż Miejska, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego zjawiły się na ul. Reguły w Nowym Sączu, wykonując prokuratorski nakaz w sprawie odebrania Pit Bulla jego właścicielom. – Zachodzi podejrzenie, że pies, który uczestniczył w wydarzeniach z dnia 27 lipca, należy do grupy ras niebezpiecznych. Posiadanie takiego psa wymaga uzyskania pozwolenia. Według naszych ustaleń, właściciel tego psa takiego zezwolenia nie posiada. Zadecydowałem więc wydać nakaz odebrania psa i przewiezienia go na szczegółowe badania weterynaryjne, które wyjaśnią niejasności – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Jarosław Łukacz, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu.

Jak się jednak okazało, odebranie psa i przewiezienie go na badania nie będzie wcale takie proste. Funkcjonariusze nie zastali bowiem w mieszkaniu właścicieli i samego psa. Nie wiadomo też, gdzie mogą przebywać.

Potwierdzam, że sądecka Policja zwróciła się do prokuratury z wnioskiem o wydanie postanowienia o zatrzymaniu zwierzęcia. Będziemy powoływać biegłych sądowych – mówi w rozmowie z miastoNS.pl asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak zakończy się sprawa? Dowiemy się tego wkrótce!

 

Klaudia Celusta, Marek Jaśkiewicz
Fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ryba pisze

    czy ja mieszkam w cyrku czy wszystkim sie tu w głowach poj….o ? pies zagryzł innego psa wiec z urzedu idzie na obserwacje a jak nie to przypadkowy postrzał z bliska w łeb!o tej porze roku na każdym osiedlu bawia sie dzieci i ludzie spaceruja ze swoimi pupilami dla których ten psiak jest poprostu zagrożeniem wiedz narany zabrac sie do roboty a nie lizac d… komukolwiek aby wygrac wybory

Zostaw odpowiedź