miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Solidarni z niepełnosprawnymi”! Przed nami piknik sportowy i moc atrakcji dla każdego

0 1 069

Już w najbliższa sobotę (13 lipca) na terenie Przedszkola Niepublicznego Sióstr Felicjanek w Nowym Sączu (ul. Długosza 53) odbędzie się piknik sportowy pod nazwą „Solidarni z niepełnosprawnymi”. Organizatorami wydarzenia jest grupa nieformalna Wizja Nowego Sącza pod patronatem Fundacji Idea Biznesu wraz z partnerem głównym tj. Przedszkolem Niepublicznym Sióstr Felicjanek w Nowym Sączu.

Czytaj również: Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym. Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami

– Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci niepełnosprawnych jak pełnosprawnych. Celem imprezy jest integracja społeczna dzieci i młodzieży zdrowej z rówieśnikami posiadającymi różne stopnie niepełnosprawności, a także propagowanie sportu i zdrowego trybu życia wśród osób młodych – mówi Wiktor Grotek lider Grupy nieformalnej.

Podczas pikniku uczestnicy będą mogli:

  • poznać nowych kolegów i koleżanki
  • budować poczucie własnej wartości i wiarę w siebie
  • uczyć się tolerancji i empatii
  • przełamywać własne słabości i ograniczenia
  • kształtować swoje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

– Nie zabraknie także atrakcji dla rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w pikniku, gdyż będą mieć dobrą okazję do wzajemnej integracji rodzin z dziećmi z dysfunkcjami, nawiązania znajomości, poznania się, wymiany własnych doświadczeń, a może także podzielenia się problemami dnia codziennego – dodaje Sylwia Kulczyk prezes Fundacji Silver Economy, liderka Grupy nieformalnej.

Piknik sportowy to świetna okazja do miłego spędzania czasu w gronie rodzinnym, zatem serdecznie zachęcamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych na najbliższą sobotę. Lato w pełni, warto korzystać.

„Potrzeby osób niepełnosprawnych są normalnymi potrzebami ludzi, którzy z pewnych względów słabsi, pozostają zawsze osobami dążącymi do pełnego wyrażenia własnej wartości. Wsparte skuteczną pomocą mogą wyzwolić w sobie niespożytą energię oraz wartości o wielkim znaczeniu dla całej wspólnoty.”
Jan Paweł II

Wydarzenie realizowane dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 r. oraz wsparciu partnerów:

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź