miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spalarnia śmieci w Nowym Sączu coraz bliżej? Radni podjęli ważne decyzje

2 1 018

Nowosądeccy radni wyrazili zgodę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza”. Zgodzili się również na podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Nowego Sącza „Nowy Sącz – 78”. – W konsekwencji otwiera drogę do wybudowania w centrum Nowego Sącza prywatnej spalarni śmieci – informują radni. O zmianę studium wnioskowała nowosądecka firma Newag. Decyzje podjęto różnicą zaledwie jednego głosu.

Czytaj również: Za nami 61. Puchar Ziemi Sądeckiej. Kajakarze z Nowego Sącza najlepsi

Za głosowało 11 radnych Koalicji Nowosądeckiej, większości radnych Koalicji Obywatelskiej i radnych Sojuszu dla Nowego Sącza – koalicji ugrupowań wspierających prezydenta Ludomira Handzla. Przeciw było 11 radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych KO – Grzegorz Fecko oraz i Józef Hojnor. Szeroko komentowana w kuluarach jest nieobecność dwóch radnych Klubu PiS – Artura Czerneckiego i Janusza Kwiatkowskiego. Rada Miasta Nowego Sącza stosunkiem 11:10 przegłosowała uchwałę.

Dodajmy, że przyjęta dzisiaj uchwała nie jest zgodą radnych na budowę spalarni. Teraz różne państwowe instytucje będą wydawać opinie m.in. na temat tego jaki budowa może mieć wpływ na środowisko. O zmianę studium już po raz drugi wystąpiła nowosądecka firma Newag, która chce wybudować instalacje na terenie swojego zakładu. W kwietniu 2022 roku Ci sami radni odrzucili wniosek inwestora i odesłali projekt do wnioskodawcy.

– W ocenie zdecydowanej większości radnych Klubu PiS inwestycja może stworzyć poważne ryzyko dla bezpieczeństwa zdrowia mieszkańców, finansów publicznych miasta, a także dotychczasowego wizerunku Nowego Sącza jako miasta kwiatów i zieleni czyli miasta ekologicznego. Radni Klubu PiS zawsze, także tym razem – po stronie mieszkańców – czytamy w oświadczeniu klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Bogdan pisze

    Pan Radny Hojnor zawsze był, jest i będzie odważny i merytoryczny! Pan Fecko pracuje w firmie rządowej za grubą kasę (patrz oświadczenie majątkowe), to ma się o co bać. V-ce Przewodniczący Rady Czarnecki chciałby mieć ciastko i zjeść ciastko. Ciekawe jak długo jeszcze będzie zastępcą dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, też za niezłe dudki?

  2. Teresa pisze

    Ciekawe czy ktoś wpływał finansowo by głosownie potoczyło się po jego myśli ?

Zostaw odpowiedź