miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 zakopała „kapsułę czasu” na 100-lecie Niepodległości! [ZDJĘCIA]

0 819

Ponad 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych uczestniczyło w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu również wzięła w niej udział. Nieopodal placówki, zakopana została także „kapsuła czasu” na 100-lecie Niepodległości.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Andegaweński w Szkole Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

 

Agnieszka Czeluśniak i Justyna Mucha – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu wpadły na pomysł, aby w dniu 9 listopada, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na podwórku szkolnym umieścić pod ziemią „kapsułę czasu”, którą otworzą kolejne pokolenia za 25 lat, w 200. rocznicę istnienia placówki oświatowej. Uczniowie i pedagodzy odśpiewali również wspólnie hymn narodowy.

– W „kapsule czasu” znalazły się pamiątki z 2018 roku i jednocześnie ze 175-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2. Zostały tam umieszczone m.in.: tarcza szkoły, mundurek, zdjęcia uczniów, pamiątkowa książka z okazji 175-lecia szkoły, dyplomy, puchary oraz medale. Przedmioty były wybierane i typowane przez uczniów we współpracy z nauczycielami, a więc żadna rzecz, która się tam znalazła nie jest przypadkiem – powiedziała Monika Oleniacz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu.

Do osób, które odkryją za 25 lat „kapsułę czasu” został wystosowany również specjalny list.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź