miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spotkanie na szczycie ws. „Sądeczanki”. „Liczę, że uda się pokonać bariery”

5 1 091

Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk (PiS) poinformował na swoim Twitterze o spotkaniu ws. Sądeczanki, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Spotkanie odbędzie się w siedzibie GDDKiA (Kraków) z udziałem Ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Marszałka Witolda Kozłowskiego. W Spotkaniu uczestniczyć będą również włodarze samorządów, przez które ma przebiegać długo wyczekiwana trasa.

 

Czytaj również: Sądeczanin Łukasz Pławecki poznał rywala! Zadebiutuje na ringu zawodowym

 

Cieszę się, że z mojej inicjatywy Andrzej Adamczyk  zorganizuje w GDDKiA Kraków w przyszłym tygodniu spotkanie z udziałem Wojewody i Marszałka oraz zainteresowanych gmin w sprawie budowy Sądeczanki. Liczę, że uda się pokonać bariery – poinformował Mularczyk.

 

Przypomnijmy, kilka dni temu Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaapelował do samorządowców o konsensus ws. przebiegu nowej drogi nr 75 Brzesko-Nowy Sącz, tzw. sądeczanki. Jak przypomniał, inwestycja ma zapewnione finansowanie, GDDKiA prowadzi prace przygotowawcze, brakuje tylko zgody gmin.

Tunelami i estakadami do Nowego Sącza nie dojedziemy, musimy jechać normalnie wytrasowaną drogą. Ufam i wierzę w to, że to się da zrobić (…), ale do tego potrzeba nam społecznej zgody, do tego potrzeba nam przede wszystkim zgody samorządów, bo ufam, że mieszkańcy tych gmin, przez które przebiega sądeczanka, na nią od dawna czekają – przekazał Adamczyk.

Zdaniem ministra jeszcze w tym roku GDDKiA może złożyć wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) skierowany do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Ogłoszenie przetargu i realizacja zadania możliwa byłaby w latach 2023-2026.

W październiku ub.r. została podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie tzw. łącznika brzeskiego o długości ok. 3 km łączącego drogę krajową nr 75 z autostradą A4 i stanowiącego pierwszą część “sądeczanki”. Kończy się też budowa mostu na Dunajcu w Kurowie k. Nowego Sącza, przez który ma przebiegać nowa trasa

źródło: twitter
fot. archiwum/ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Wieśniaki z Czchowa i Gnojnika (wójtowie tych gmin) boją się Sądeczanki jak ognia !
  Oni wiedzą że jak powstanie Sądeczanka to oni zostaną zmarginalizowani !
  I bez Sądeczanki w tych gminach już nikogo nie ma ! Wszyscy wyjechali do Krakowa lub Nowego Sącza !
  Za 5 lat po tych gminach zostaną tylko tablice na drogach !

 2. xaxa122 pisze

  Tak tak samo skutecznie jak reparacje od Niemców Panie Mulllarczyk. ajjjjjjj skuteczny jak Mularczyk.

 3. Jerzy pisze

  Przypomnę że przed wyborami prezydenta Nowego Sącza zaproszony przez Mularczyków premier Morawiecki zapowiadał pomoc w przyspieszeniu budowy Sądeczanki jak i połączenia kolejowego z Krakowem przez Piekiełko , wychodzi na to że kłamał jak zwykle . Zbliżają się następne wybory Mularczyk sobie przypomniał o Sądeczance i już reklamuje swoją twórczą “inicjatywę ” zapraszając Adamczyka którego psim obowiązkiem jest bez zaproszeń Mularczyka zająć się rozpoczętą inwestycją.
  A gdzie się zagubiło połączenie kolejowe z Krakowem?

  1. keisyr pisze

   Psim obowiązkiem Handzla jest wybudowanie stadionu miejskiego w Nowym Sączu na 8 tys. miejsc !!!
   Handzel w kampanii wyborczej złożył taka deklarację na piśmie !!!

   Psim obowiązkiem Handzla jest wybudowanie mostu na rzece Kamienica w Nowym Sączu !!!
   Dobrze że Handzlowi wojsko wybudowało most tymczasowy !!!

   Psim obowiązkiem Handzla jest poszerzenie dróg wjazdowych do Nowego Sącza o nowe pasy ruchu, ulica Tarnowska, Węgierska, Nawojowska itp.

   Psim obowiązkiem Handzla jest remontowanie ulic w Nowym Sączu, a nie żeby Rząd PiS dawał na to 60 % dotacji !

   Psim obowiązkiem Handzla jest budowa mieszkań w Nowym Sączu, bo dziad jak dotąd nie wybudował żadnego !!!

   Psim obowiązkiem Handzla jest zapewnienie komunikacji miejskiej, a nie kursowanie autobusów co 2-3 godziny !!!

   Psim obowiazkiem Handzla jest wprawianie szyb i mycie przystanków komunikacji miejskiej w Nowym Sączu !!!
   Dzisiaj na tych przystankach można syfa złapać !!!

   Psim obowiazkiem Handzla jest budowa przedszkoli i szkół !!! Handzel nic nie wybudował !

   Psim obowiazkiem Handzla jest budowa mostów w Nowym Sączu, a nie żeby most na Dunajcu budował Marszałek Kozłowski z PiS !!!

   1. miastons pisze

    Handzel nie bedzie budował pseudostadionu bo zostawił miejsce dla pisu których psim obowiązkiem jest budowa mieszkań dla młodych obiecanych już kilka lat temu przy wyborach, zakup miliona aut elektrycznych które są psim obowiązkiem pisu oraz kilku obwodnic sącza również jako obietnic gdy rozczochrana zaczeła przegrywać to sam kaczor się pofatygował do sącza i jest to jego psim obowiązkiem !!!

Zostaw odpowiedź