miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Środki na nowy most nad Dunajcem nie przepadną! Pieniądze są zabezpieczone

1 1 604

Klub Radnych PiS – Wybieram Nowy Sącz wydało oświadczenie w związku z sytuacją związaną z budową nowej przeprawy nad Dunajcem – kolejnym mostem finansowanym głównie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Poniżej całość oświadczenia.

 

Czytaj również: Wyborcze porażki, czyli posłowie za burtą [Felieton]

 

W związku z przekłamaniami w informacjach podawanych opinii publicznej przez Prezydenta Ludomira Handzla, po ich zweryfikowaniu na podstawie informacji pozyskanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, oświadczamy, że termin budowy obwodnicy wraz z trzecią przeprawą mostową przez Dunajec realizowanej przez Województwo Małopolskie nie jest zagrożony, bo w ogóle nie został jeszcze określony.

Trudno w związku z tym mówić na obecnym etapie o zagrożeniu finansowania tej inwestycji. Ta realizowana przez Województwo Małopolskie inwestycja jest na etapie projektowania. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wraz z projektantem analizuje kilka możliwych do realizacji koncepcji przebiegu obwodnicy. Nie można mówić o żadnym, ostatecznym wariancie.

Podkreślamy, że opracowanie końcowego wariantu wymaga kompromisu i dialogu wszystkich zainteresowanych. Nie służy temu eskalowanie napięcia i próby wykluczania niektórych bezpośrednio zainteresowanych podmiotów z dialogu i konsultacji na równych prawach. Nie służy temu również tendencyjna i zmanipulowana ankieta udostępniona na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Nowego Sącza, której wyniki w związku z tym nie będzie można uznać za wiarygodne i reprezentatywne.

 

 

Rafał Kmak
źródło: facebook.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa121 pisze

    Klub radnych PIS- trzeba to wyraznie zaznaczyć nie popiera i nie reprezentuje tutaj interesuj spolecznego, mieszkancow miasta, a interes bogatego przedsiębiorcy i wyzyskiwacza czyli Florka, popierającego obecną partę rządzącą. Więc ich stanowisko jest takie samo jak fasadowej fundacji, stworzonej przez wlasciciela Fakro i zbierającą podpisy od wlasnych pracownikow i ich rodzin. Hehe ale o tym wy już ni piszecie co?

Zostaw odpowiedź