miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stacja ładowania samochodów elektrycznych będzie przeniesiona!

1 675

Od wczoraj, 31 stycznia stacja ładowania pojazdów elektrycznych na nowosądeckim rynku została wyłączona. Ma to związek z decyzją Prezydenta Nowego Sącza dotyczącą likwidacji parkingu na rynku w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Powiat inwestuje w drogi i chodniki! Prace trwają bez przerwy

 

Trwają prace nad przeniesieniem stacji ładowania pojazdów elektrycznych w inne miejsce – informuje Sławomir Rajski, wiceprezes zarządu Sądeckich Wodociągów. – Po zmianie lokalizacji urządzenia użytkownicy aut elektrycznych będą korzystać ze stacji odpłatnie.

Opłaty wprowadzają także inni operatorzy stacji. Zakończył się, bowiem okres testowy urządzeń. W okresie przejściowym również korzystanie ze stacji Sądeckich Wodociągów było bezpłatne.

Zachęcamy mieszkańców Nowego Sącza i okolic do korzystania z pojazdów zeroemisyjnych. Spółka posiada w swojej flocie pięć takich samochodów. Poruszanie się tego typu autami niewątpliwie przyczynia się do zmniejszenia emisji substancji szkodliwych emitowanych do powietrza – dodaje wiceprezes Rajski.

Sądeckie Wodociągi pracują nad kolejnymi projektami związanymi z energią odnawialną. Jest to między innymi wymiana jednostki kogeneracyjnej (urządzenie wytwarza energię elektryczną i ciepło) w oczyszczalni ścieków w Nowym Sączu. Pozwoli to zwiększyć ilość wytwarzanej energii elektrycznej na potrzeby zakładu do 100 %.

Warto wiedzieć:
Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że w Polsce jest ponad 8,5 tysiąca pojazdów elektrycznych i ponad 1000 stacji ładowania.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ryba pisze

    dobra ta stacja taka dla urzędasów bo w wiekszości oni zostawiali auta pod ratuszem

Zostaw odpowiedź